Один з найголовніших моментів в укладанні ковроліну - це підготовчі роботи, а саме виміри.

Як зробити заміри

Експерти стверджують, що варто не полінуватися і розробити план кімнати, який врахує всі ніші, отвори і розташування радіаторів.

Будівельники також відзначають, що на техплан житла краще не розраховувати, адже там багато неточностей. У власному плані слід позначити всі вимірювання і вже з ними вирушати в будівельний магазин. З планом консультанту легше буде допомогти вам з вибором і розрахувати необхідну кількість такого покриття.

Підготовка та укладання ковроліну

Перед початком робіт слід добре очистити поверхню від забруднень. Підлога повинна бути рівною. Сьогодні про стяжку говорити не будемо, правильна технологія підготовки підлоги описана у нас в попередніх блогах.

На очищену поверхню можна наклеїти стрічку з двома клейкими сторонами (зверху захисне покриття не зриваємо) .Потім розкладаємо ковролін по всьому периметру приміщення. Не потрібно намагатися підганяти матеріал точно під плінтус. Ми не повинні забувати про дверні та віконні прорізи і тому не зрізаємо, а залишаємо зайві сантиметри (їх можна накласти на стінки) - вони потім стануть в нагоді.

Приступаємо до підгонки ковроліну в отворах та нішах. Обрізати його потрібно по діагоналі до отвору з двох сторін. Якщо у вас вийшло не ідеально - нічого страшного, до вирівнювання повернемося пізніше.

Обрізати ковролін потрібно накладаючи його на стіну, а зверху притискаючи рівною дошкою. Пам'ятаємо, що завжди потрібно залишати запас в кілька сантиметрів. Рівняти його слід від центру до кутів, а ось укладати навпаки, починаємо з кутів.

Накладаємо на кут матеріал і просуваємося вздовж стін і не забуваємо про інші кути. Остаточно підрівнювати варто вже після укладання ковроліну, адже так ми захистимо себе від зайвих надрізів.

Підлоговий профіль можемо просто приклеїти або кріпити за допомогою шурупів.

Поради:

  • щоб уникнути нерівностей, починайте різати з середини, а не від кутів;

  • для того, щоб підігнати ковролін під радіатор, зробіть паралельні надрізи з двох сторін;

  • отвори для труб фіксуємо скотчем, щоб вони не відшарувалися;

  • ковролін на порозі потрібно обрізати чітко (потрібно використовувати спеціальний різак).

Укладання ковроліну на клей

Будівельники зазначають, що такий спосіб більш трудомісткий, але надійний. Перед укладанням підлогу також готуємо - вирівнюємо і очищаємо від сміття. Після поверхню обробляємо спеціальним клеєм і приклеюємо покриття так, щоб не залишалося бульбашок і нерівностей.

Варто попередити, що такий спосіб доставить вам набагато більше клопоту при монтажі.

Не економте! В жодному разі не потрібно приклеювати ковролін по периметру, адже дуже скоро неякісна укладання дасть про себе знати.

Ну а для того, щоб ремонт протримався довго, потрібно використовувати якісні інструменти і будматеріали.