Ламінат - це одне із самих практичних і тому поширених підлогових покриттів. Для нього, як і для будь-якого іншого матеріалу важлива грамотна укладка, а правильне укладання ламінату без правильного укладання підкладки неможливе. Тому сьогодні ми поговоримо про те, як правильно зробити її монтаж.
Підготовка перед укладанням підкладки
Якщо говорити про правильну технологію укладання підкладки під ламінат, ми повинні відштовхуватися від тієї основи, яка у нас є.
Якщо ми працюємо зі свіжою бетонною стяжкою, то перед тим, як укладати нашу підкладку, нам необхідно буде добре очистити поверхню підлоги: прибрати сміття і пил. Зверху на свіжу бетонну стяжку потрібно покласти тонку плівку. Варто відзначити, що основа повинна бути повністю сухою і чистою. Після етапу підготовки, можемо починати укладати підкладку.
Технологія укладання підкладки під ламінат
У будь-якому випадку підкладку потрібно різати і важливо зробити це правильно. Найкраще це робити за допомогою будівельного ножа. Але якщо у вашому господарстві його немає, то зійдуть і звичайні добре заточені ножиці.
Укладати підкладку потрібно з нахлестом на стіни (що потім прикривається плінтусом). Однак накладати один на одного смуги підкладки (робити нахлест) не можна. Монтаж робимо стик в стик. З такою технологією підкладка може рухатися і щоб цього не сталося, потрібно використовувати двосторонній скотч.
Підкладки з однією рифленою стороною укладають цією стороною до основи (вниз рифленим), а якщо ви обрали фольговану підкладку, то вона завжди кладеться вгору блискучою стороною.
Порада: не варто намагатися виправити нерівність підлоги декількома шарами підкладки. Якщо є дірки і тріщини, їх потрібно усунути за допомогою нової стяжки або частково замазати нерівність.
Основна функція підкладки
Як правило, підкладку під ламінат підбирають з урахуванням її товщини. Основне завдання цього шару полягає в наступному:
- усунути наявні нерівності підлоги;
- захистити фінішне покриття від дії вологи (для ламінату вона згубна);
- зробити поверхню підлоги теплішою;
- зберегти властивості ламінату, додати комфорту під час ходьби.
Тому, перш ніж купувати той чи інший матеріал для укладання ізоляційного шару, слід вивчити особливості та характеристики кожного з них.
Що врахувати при покупці?
Основним параметром вибору залишається товщина матеріалу. Від неї залежить стійкість готової основи до навантажень. При цьому цей показник не повинен перевищувати 60 відсотків від товщини ламінату.
Враховувати потрібно також тепло- та шумоізоляційні властивості. Варто купувати підкладки з мінімальним показником теплоізоляції, вимоги до зниження шуму становлять від 14 дБ.
Основні типи підкладки
Сучасний утеплювач під ламінат може бути декількох типів, які відрізняються між собою:
- Найдорожчим варіантом вважається пробкова підстилка. Вона хороша тим, що не змінюється і якісно знижує шум, що виникає при ходьбі.
- Деревноволокнисті плити для ізоляції випускаються з пресованої хвойної стружки. Матеріал має стійкість до грибків, високу міцність. Він не деформується з часом і відрізняється мінімальною усадкою.
- Полістирольний утеплювач також не боїться деформацій, адже він дуже щільний. Цей матеріал є ідеальним для приміщень навіть з підвищеною вологістю.
Вибирати відповідний варіант варто з урахуванням того, на яку підлогу ви будете стелити матеріал.
Підготовка старої підлоги до укладання утеплювача
Якщо це бетонна, кам'яна або цементна основа, важливо заздалегідь відшліфувати її, щоб усунути всі нерівності. Далі підготовлену поверхню варто поґрунтувати. Дуже добре, якщо ви постелите під підкладку на підлогу плівку із поліетилену. Це лише посилить гідроізоляцію.
Якщо підлога вже покрита лінолеумом, проводити вищеописані маніпуляції не варто. У тому випадку, коли монтаж ламінату виконується на дерев'яну підлогу, важливо заздалегідь зашпаклювати всі щілини та тріщини.
Частини, які мають помітні ознаки зіпсованості, обов'язково потрібно замінити чи зашити всю підлогу спеціальними фанерними панелями. Фінішним етапом стане педантичне прибирання, адже важливо видалити весь пил та інші дрібні частинки, дати поверхні добре просохнути.
Чому не варто відмовлятися від підкладки?
Трапляються ситуації, коли власники відмовляються від використання підкладки з метою зниження вартості ремонту. Однак цього краще не робити, адже таке рішення може призвести до неприємних наслідків:
- панелі ламінату з часом можуть почати деформуватись;
- між дощечками часто виникають щілини, що руйнує замки;
- рівень міцності покриття порушується, тому така підлога прослужить набагато менше;
- основа може почати рипіти та просідати.
Тому, як бачите, застосування якісної підкладки дозволить зробити підлогу у вашому будинку більш практичною та довговічною.
Як укладати ламінат на підкладку?
Укладати панелі ламінату необхідно поперек підкладки. Це потрібно, щоб не зсунути її. Далі важливо визначити напрямок світла, дощечки рекомендується монтувати паралельно його променям.
Основні способи укладання:
- прямий — елементи укладають уздовж стіни;
- по діагоналі – такий монтаж починають від кута приміщення під кутом 45 градусів;
- «ялинка» — панелі укладаються під кутом відносно одна до одної, готове покриття нагадує ялинку. Однак якщо ви вибираєте такий спосіб монтажу, важливо, щоб панелі мали торцеві кріплення.
Перший варіант є найпопулярнішим, адже він простий, швидко виконується, після нього залишається мінімальна кількість відходів. Другий спосіб більш красиво виглядає, але укладання складніше, та й сміття більше.
Перед монтажем важливо, щоб матеріал відлежав у приміщенні, де він укладатиметься, протягом двох днів. Витягувати ламелі з упаковки не потрібно. Важливо тільки, щоб у приміщенні не було холодно та сиро.