Відпочинок у води – це умиротворення та розслаблення, особливо у весняно-літній період. Так добре сісти ввечері з чашкою чаю біля озера і безтурботно поринути у читання нової книги. Але що ж робити, якщо поблизу вашої ділянки немає жодної водойми? Зробити самому.

Як підготувати ділянку для штучного озера

Просто вирити яму і залити її водою не вдасться. Для початку потрібно розрахувати необхідні розміри майбутнього озера, потім вибрати рівний майданчик або вирівняти обране місце, використовуючи сипучі матеріали – будівельний пісок. Для озера буде краще, якщо поруч не буде кущів і дерев, адже вони можуть засмічувати воду своїм опалим листям.
Є невелика хитрість – якщо вибрати місце, куди сонце світитиме не більше 5-6 годин, то водойма не перегріватиметься, а водорості не будуть з'являтися занадто швидко. Відповідно, вам рідше доведеться його чистити.

Основні види декоративних озер


Різноманітні пластикові форми для водойм є найпопулярнішим видом з тих, що продаються вже готовими. Вони добре підходять для невеликих ділянок (об'єм коливається від 100 літрів до 11 тисяч літрів).
Якщо ж ви хочете велике озеро, варто зупинити свій вибір на бутилкаучуковій плівці. Вона має багато переваг:

  • міцність
  • еластичність
  • довговічність
  • морозостійкість
  • нешкідливість для рослин та риб

Плівка легко монтується та ремонтується. Проте коштує трохи дорожче за готові каркаси для водойм.
У будь-якому випадку і під плівку, і під готову форму потрібно викопувати котлован та додавати будівельний пісок. Якщо хочете озеро великого розміру – краще найміть спеціаліста з будівельною технікою.

Процес будівництва водойми


Якщо вибір пав на пластикову ємність, то для початку потрібно обвести її контур і вже по ньому викопувати яму потрібної форми і розміру. Перед монтажем необхідно зробити прошарок із мокрого піску. Після – встановити ємність на місце, перевірити горизонтальність за допомогою рівня, заповнити форму водою і при просіданні підстилки підсипати ще трохи вологого піску, утрамбувати.
При виборі плівки варто здійснити схожі дії: нанести контур на землю, вирити під нього яму необхідної глибини, роблячи різноманітні виступи для висадки декоративних рослин або для власної зручності.
Отриманий котлован очистити від скла, каміння, коріння та інших предметів, які можуть пошкодити плівку. Зробити шар із вологого піску, покласти на нього "захист" з нетканого матеріалу, геотекстилю, а після – постелити бутилкаучукову плівку.
Коли всі важливі етапи будуть зроблені, можна приступати до декорування озера: зробити бортики з каменю, висадити декоративні рослини або поставити невеликий фонтанчик – все на ваш смак.
Створюйте і пам'ятайте про головне – потрібно використовувати тільки якісні інструменти та матеріали для будівництва.