Гіпсокартон зараз застосовують практично скрізь - за допомогою нього будують нові стіни, стельові конструкції, вбудовані шафи, поглиблення у вигляді полиць і ще багато-багато всього іншого.

Він популярний також і тому, що є екологічним та дихаючим.

Види гіпсокартону:

  • ГЛК (Звичайний);

  • ГКЛП (Стійкий до вогню);

  • ГЛКВ (Стійкий до вологи);

  • ГКЛВО (Стійкий до вологи і вогню).

Принцип роботи з гіпсокартоном

Як різати гіпсокартон

Для того, щоб розрізати лист гіпсокартону, нам знадобиться тільки канцелярський ніж. Намічаємо лінію розрізу, проводимо по ній лезом ножа (можна прикласти лінійку для більш точного результату), а після ламаємо гіпсокартон зі зворотного боку.

Різні фігурні конструкції робляться за допомогою інструменту, на який встановлюється полотно по металу. Лобзик використовуємо на максимальних обертах, рухаючись по розмітці, щільно притискаючи лобзик до листа.

Як правильно гнути листи гіпсокартону

Всього існує два способи - сухий і мокрий. Якщо ми обрали сухий - просто на одному боці полотна робимо паралельні поздовжні розрізи (їх глибина повинна бути близько 6 міліметрів), кількість яких залежить від радіуса заокруглення конструкції.

Якщо ж ви обрали мокрий спосіб - підготуйте ванночку з холодною водою, яку ви будете розміщувати свій гіпсокартон і тримайте його там не менше півгодини. Після даних процедур, дістаємо наш лист і розташовуємо на рівну поверхню, по якій проходимося голчастим валиком (або виделкою). Тепер можна гнути, якщо вам потрібен сильний вигин, краще покласти гіпсокартон під кутом, щоб не зламати його. Через якийсь час він придбає потрібний вигин. Відзначимо, що мокрий спосіб займе значно більше часу, ніж сухий.

Як кріпити гіпсокартон

Фіксується гіпсокартон зазвичай за допомогою простих дерев'яних або металевих каркасів на саморізи з загартованими шурупами. Відзначимо, що шуруп повинен мати довжину 3-3,5 сантиметра, а його капелюшок повинен входити в лист на 1-2 міліметра. Відстань між саморізами повинна складати не менше 0,1 метра, а між самими листами - 2-3 міліметра.

Як шпаклювати гіпсокартон

Після того, як конструкція з гіпсокартону вже змонтована - наносимо шар грунтовки. Після її висихання між стиками - там прорізаємо канавки (кут від 30 до 45 градусів), щоб не тріскалася штукатурка. Після кладемо армуючу стрічку, зверху якої наносимо шпаклівку. Потім шпатлюемо все, разом з капелюшками шурупів. Чекаємо, поки все просохне і грунтуємо ще раз. Знову даємо просохнути і шпаклюємо останній раз. Відполіровану наждачкою поверхню вже можна декорувати - фарба, шпалери або будь-який інший матеріал.