Для того щоб хоч трохи полегшити роботу будівельників, були винайдені різні машини для штукатурного нанесення, а відповідно і спеціальна штукатурка. Машинна штукатурка в Києві та Україні загалом, з'явилася у 90-х роках. До цього будівельний всесвіт облаштовувався лише завдяки людській праці, часу та бажанню виконати високоякісну роботу.
Так, зараз без людини так само не обійтися, але процес ремонту та будівництва став набагато легшим і приємнішим. А ось наскільки легшим, чи все це міфи – дізнаєтесь, прочитавши статтю.

Що являє собою штукатурка машинна

Машинна штукатурка ціною не дуже дорога, але на якість це не впливає. Крім машини, вона добре застосовується і для ручного нанесення. А ось стандартні штукатурки в ролі "машинних" використовувати небажано.
У чому ж відмінність машинної штукатурки від звичайної? У додаванні до складу різних спеціально розроблених сумішей. У зернах, розмір яких суворо обмежений, щоб труби та шланги штукатурних машин не засмічувалися. У бюджетній витраті – розчин насичується повітрям у процесі приготування.
Підходить вона для внутрішніх та зовнішніх робіт, для стін та стель (використовується спеціальна насадка). Ось тільки за температури від +5⁰С.
Машинна штукатурка буває двох видів:

Цементно-піщана машинна штукатурка

Ця штукатурка більше підходить для фасадних робіт, тим паче, якщо ви працюєте з габаритним інструментом, то зовні для нього знайдеться значно більше місця. Злива, мороз і навіть град їй не страшні.
Вона продається за невеликою ціною, має підвищену механічну міцність, через що поточний ремонт з реконструкції штукатурки можна проводити рідше, ніж зазвичай.
Високоадгезійна (що цілком типово для машинних штукатурок) та вологостійка – використовуйте у ванній, кухні тощо.
До мінусів можна віднести: тяжка; не підійде для пластику, пофарбованої поверхні та дерева; довго сохне (близько місяця).

Гіпсова машинна штукатурка

Ця штукатурка, у свою чергу, більше підійде для застосування всередині будівлі. З кількох причин: вона біла (відчуваються нотки расизму, але ні, просто вона відмінно підійде під фарбування) і повністю екологічна (гіпс – натуральний склад), вона регулює мікроклімат кімнати (вбирає всю вологу, що парує в повітрі) і дуже погано загоряється, зручна у застосуванні та мало важить (менше навантаження на поверхню).
А ще гіпсова штукатурка не сідає після того як висохне, не деформується (без появи тріщин), високопориста (якщо трапиться потоп, то вода швидко випарується, а грибок не встигне розвинутися), обладнана звуко- та теплоізолюючими властивостями.
До мінусів можна віднести: не дешевизна матеріалу; швидко схоплюється (впливає на терміновість миття апарату відразу після закінчення робіт); не переносить підвищену вологість у приміщеннях; довго сохне (близько тижня).
Основний мінус машинних штукатурок у тому, що вони сохнуть набагато довше за звичайні склади.

Машинна штукатурка та способи її нанесення

Штукатурка машинна – це модернізована можливість якнайшвидше вирівняти і тим самим підготувати стіни до фінішного оздоблення, будь то фарбування, поклейка шпалер або кахлю.
Зазвичай як усе відбувається: треба прогрунтувати стіни; поставити маяки для кращого контролю за товщиною шару; безпосередньо зробити сам штукатурний розчин за допомогою міксера; нанести готовий розчин на стіну та вирівняти їх правилом. І все це відбувається вручну, на шкоду власним силам, часу та навіть здоров'ю.
А як все може статися: прогрунтувати поверхню; встановити маяки; воду та машинну штукатурку потрібно засипати у спеціальну штукатурну станцію, яка автоматично готує однорідний розчин. Після взяти шланг, який є частиною штукатурного апарату, та наносити суміш холодного кольору на стіни. Закінчити цей процес вирівнюванням стін за допомогою правила.
Штукатурна станція обладнана: міксером, компресором, блоком керування, приймальним бункером, системою подачі суміші.

Штукатурна станція та плюси її використання

економія машинного розчину та часу;
легка і технологічна у застосуванні=менше фізичної праці, і, відповідно, кількості робочих;
дотримання всіх пропорцій – штукатурна станція запрограмована на це;
підійде для будь-якого приміщення;
якісне нанесення машинної штукатурки на поверхню – настільки рівні стіни, що їх не потрібно шпаклювати;
швидка обробка поверхні (у 4-6 разів швидша за ручний спосіб нанесення);
адгезія на рівні – однорідний розчин штукатурки легко і максимально міцно зчеплюється з поверхнею, завдяки потужній подачі через високий тиск;
не відбувається усадка та відшарування;
за одну ходку можна нанести шар завтовшки 70 мм.

Штукатурна станція та мінуси її використання

  • шумні роботи – машинну штукатурку не вдасться нанести в пізні години, в докір відпочинку і сну сусідів;
  • багато штукатурних станцій працюють від трифазної мережі, яка є не всюди;
  • потрібне постійне джерело води;
  • штукатурний апарат потрібно додатково обслуговувати до і після роботи (змити залишки розчину і очистити шланги, що подають);
  • висока ціна.

А ще, крім звичайного ручного нанесення та незвичайної штукатурної станції, є дещо середнє – розглянемо деякі з варіантів детальніше.

Картушний пістолет

Картушний пістолет – він же родич фарбопульта, тільки замість фарби напилює на стіни штукатурку (не єдиними картушами). Обладнаний компресором та двома робочими функціями: інжекція; розбризкує штукатурку немов пульверизатор.
Пістолет всмоктує розчин (який потрібно самостійно приготувати та залити в ківш пістолета, або купити готовий), дробить його на маленькі та окремі краплі, а після – з плавним натисканням на курок, починає набризкувати склад на стіну, за допомогою нагніченого повітря (все це не без участі працівника).
Крапля на краплю і виходить шар штукатурки до 2 см, адже для більшого шару інструмент не згодиться.
Картушний інструмент максимально обладнаний зручностями: курком, який можна одночасно натискати кількома пальцями; додатковою ручкою для другої руки (адже інструмент+наповнювач=нелегка праця); шлангом, що подає повітря при високому тиску.

Його плюси

  • велика швидкість нанесення;
  • універсальність (крім штукатурки машинної підійде для різного типу фарб (важкі, мозаїчні, текстурні), грунтовки, рідких шпалер тощо).

Його мінуси

  • потрібно весь час тримати у руках, а це 1-3 кілограмовий інструмент + від 3 до 5 літрів штукатурної суміші у ньому;
  • без окулярів використовувати не можна – здоров'я і безпека на чолі.

Хопер ківш

Такий вид інструменту можна не тільки придбати в спеціалізованих магазинах, а ще й зробити самому з підручних матеріалів, вивчивши дію механізму – це підійде для кмітливих любителів ремонту та будівництва, або для конструкторів-початківців.
Хопер ківш, він же пневмоків або штукатурна лопата – набризкує готовий штукатурний склад (який ви зробили або купили заздалегідь) на поверхню, за допомогою потужного струменя повітря, під дією гравітації. Це і ємність хопера відрізняє його від картушного пістолета, який подає суміш всмоктуванням.
Даний інструмент обладнаний: ковшем, двома рукоятками, шлангом повітропоглинання, стоппером для припинення подачі повітря і компресором – без нього ніяк.
Як він працює? Відбувається сильний удар і, згодом, прилипання штукатурних крапель об поверхню. Все це створює покриття, яке потрібно вирівняти та затерти.
А ось підготовка перед нанесенням здійснюється така сама, як і при ручному оштукатурюванні (маяки, армуюча сітка і т.д.).

Його плюси

  • ним легко користуватися, не маючи спеціального досвіду;
  • з ним швидко виконується робота;
  • створюється високоадгезійне покриття;
  • наносить різні склади;
  • інструмент можна зробити самому.

Його мінуси

  • дорогий;
  • сильно розбризкує не тільки потрібну поверхню, а ще й все та всіх, хто знаходиться поруч.

Підсумувавши, можна сміливо говорити про те, що оштукатурювання стін машинним способом – відмінний спосіб виконати роботи (особливо їх велику кількість) якісно та швидко.

Чи можна на машинну штукатурку клеїти шпалери

Так, звичайно, завдяки механічному нанесенню стіни виходять максимально рівними. Але якщо ви не впевнені в 100% рівності – надавайте перевагу склошпалерам або шпалерам щільного, рифленого типу, адже вони приховають легкі нерівності та недоліки. Якщо шпалери вже куплені і вони тонкого або тканинного типу – проведіть повторне шпаклювання.
Шпалери краще клеїти на гіпсову штукатурку.
Перед нанесенням штукатурного матеріалу варто обов'язково виконати етап ґрунтування, а після нанесення – етап шпаклювання. Якщо хочете, то шпаклювання можна уникнути, якщо зробити деякі дії:

  • зачекайте, коли машинна штукатурка почне схоплюватися;
  • як схопиться – злегка змочіть водою, щоб вона стала більш м'якою та податливою;
  • розгладьте правилом/шпателем/гладилкою всі вади та недосконалості;
  • дочекайтеся повного висихання;
  • перетворюйте свій інтер'єр поклейкою шпалер, плитки або фарбуванням.

Машинну штукатурку купити легко та швидко можна у нашому інтернет-магазині Akvilon. Чекайте на отримання суміші способом доставки або ж забирайте самостійно з Києва або Вишневого.
Якщо виникли питання – наші спеціалісти-аквілонівці завжди прийдуть на допомогу!