Склополотно - це гнучкий напівпрозорий будматеріал з тонких пресованих ниток скловолокна, які безсистемно розподілені по всій основі. Через таку будову і прозорусть його ще називають павутинкою. Нитяна поверхню міцна і виконує армуючу функцію. Матеріал використовують для вирівнювання поверхонь при проведенні чорнової обробки.

Для чого потрібен стеклохолст

На відміну від склошпалер, склоролотно не використовується для декоративної фінішної обробки. Його призначення - вирівнювання основи і допомога в створенні тріщиностійкості шару чорнової обробки.

Розібравшись, що таке склоролотно, варто розглянути переваги використання матеріалу:

  • швидко приховає недоліки основи, прискорить вирівнювання перед заключною обробкою;
  • знизить ймовірність розтріскування штукатурки і появу помітних ​​дефектів на відремонтованих стінах;
  •  забезпечить природну циркуляцію повітря (стіни «дихають»);
  • запобіжить появі грибка і цвілі (скловолокно є несприятливим середовищем для розмноження мікрофлори);
  • нешкідливий для екології (не містить токсичних компонентів, може використовуватися в будь-яких житлових приміщеннях).

Склополотно негорюче, зносостійке, стійке до впливу більшості хімічних речовин, що містяться в шпаклівці, штукатурці, фарбі та інших видах облицювальних матеріалів.

Застосування скловолокна дозволяє значно заощадити час на чорнову обробку і при цьому якісно вирівняти стіни або стелю перед початком декоративних оздоблювальних робіт.

Випускають два види скловолокна:

  • Універсальний. Має щільність 40 г / м2, використовується як для настінної, так і для стельової поверхні.
  • Полегшений. Щільність 25 г / м2 полегшує вагу матеріалу без сильного зниження міцності. Ця особливість дозволяє із зручністю встановлювати стклополотно на стелі, тому полотно з низькою щільністю часто називають стельовим.

Обидва різновиди випускаються в рулонах. Ширина полотна - один метр.

У деяких випадках скловолокнистий будматеріал наклеюють поверх штукатурки, а потім виконують фарбування. Таке використання дозволяє отримати гарну обробку, але при цьому матеріал не виконує армуючу функцію, і фарби при цьому буде потрібно багато. Розглянувши, навіщо клеять стклополотно на стіну або стелю, стає ясно, що без цього матеріалу неможливий якісний ремонт.

Багато хто стикався з проблемою, коли через природні усадки стін (особливо часто це трапляється в нових будівлях) нещодавно зроблений ремонт доводилося переробляти через появу тріщин, іноді значного розміру. При використанні скловолокна фінішна обробка штукатуркою або шпаклівкою не розтріскується. Якщо порівняти витрати часу і коштів на новий ремонт з вартістю «павутинки», то вигода очевидна. Додатковий плюс - стклополотно просте в монтажі, і з його монтажем впорається навіть початківець майстер.

Трохи про особливості роботи з матеріалом

Склополотно міцне, надійне і довговічне, а його армуючі властивості дозволяють надовго забути про тріщини після ремонту. На жаль, у нього є незначний недолік: може обсипатися скляний пил, який дратує очі, шкіру і легені.

Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, при монтажі «павутинки» потрібно використовувати засоби захисту:

  •  респіратор запобігатиме потраплянню пилу в легені через дихальні шляхи, а заодно і закриє нижню частину обличчя;
  • окуляри захистять очі;
  •  закритий одяг і рукавички допоможуть уникнути роздратування шкіри.

Після того, як «павутинка» наклеєна, покрита декількома шарами штукатурки або пофарбована, лист стає абсолютно безпечним для здоров'я.

Технологія монтажу малярного стклополотна мало чим відрізняється від поклейки шпалер: очищена стіна з будь-якого матеріалу промащується клеєм для склошпалер, і на ній рівномірним шаром розподіляється павутинка. Важливо добре розгладити полотно, щоб уникнути появи складок і бульбашок, які згодом негативно позначаться на якості фінішної обробки. Смуги клеяться внахлест одна на одну з заходом приблизно 2 см. При наклейці на гіпсокартон рекомендується розміщувати нахлести подалі від стиків ГКЛ.

Щоб матеріал добре приклеївся, потрібно, щоб у приміщенні не було протягів, а температура була не нижче + 15° C. До повного висихання клею потрібно тримати закритими двері і вікна.

Після того як стеклохолст приклеївся, приступають до нанесення будівельних сумішей. Потім наносять ґрунтовку і забарвлюють або виконують будь-яке інше фінішне покриття на вибір.

Склополотно потрібно використовувати не тільки під фарбування, але і під шпалери. Тонкі нитки скловолокна армують основу чорнової обробки, допомагаючи надовго зберегти красу зробленого ремонту.