Руберойд - давно відомий і до сих пір не втрачає свою популярність як гідроізоляційний будматеріал. Незважаючи на появу на ринку нових засобів, руберойд продовжує користуватися заслуженим попитом завдяки хорошим експлуатаційними якостями і доступною вартістю. Розглянемо, що таке руберойд і які характеристики роблять його привабливим.

Що це за будматеріал

Руберойд - гнучкий багатошаровий будматеріал, виготовлений шляхом двостороннього просочення тугоплавким бітумом з полімерами спеціалізованого будівельного картону. Додатковим захистом матеріалу служить фінішне покриття тальком, азбестом або іншими складами з аналогічними характеристиками. Гідроізоляційний матеріал випускається в рулонах. Присипка необхідна, щоб запобігти злипання шарів під час зберігання або транспортування.

До переваг руберойду, що забезпечує затребуваність будматеріалу, відносяться:

● Гнучкість. Можна провести гідроізоляцію об'єкта з будь-якою конфігурацією. Використовується в проектах типового та індивідуального будівництва.

● Довговічність. При дотриманні правил експлуатації руберойдового покриття може служити десятиліттями, забезпечуючи захист від вологи.

● Універсальність. Рулонне покриття підійде для гідроізоляції дахів, фундаменту, підвалу та інших частин будівель.

● Відмінні гідроізоляційні властивості.

● Простий монтаж.

● Низька вартість.

Серед недоліків - низька стійкість до механічних пошкоджень, невисокий рівень пожежної безпеки та не особливо естетичний вигляд.

Вимоги до будматеріалу

Міждержавний ДСТУ на руберойд - 10923-93. Гідроізоляційний рулонний матеріал повинен виготовлятися в суворій відповідності до затверджених стандартів.

Технічні характеристики руберойду:

● Мінімальна міцність на розрив 320Н.

● Поглинання вологи не більше 25 г на квадратний метр.

● Вага руберойду з бітумним просоченням повинен бути в межах від 500 г до 1 кг на 1 м2. Питома вага - 1,6-1,9 г/см3.

● Стійкість до згинання. Навколо лінії згину на відстані 20-30 мм не повинно бути ніяких тріщин.

● Колір в розрізі чорний з коричневим відтінком. Неприпустимо наявність світлих прошарків або ділянок непросоченого картону.

● Стійкість до дії тепла.

● Щільність руберойду повинна знаходитися в межах 300-400 г/м2.

● Розмір рулону. Довжина полотнища 15 м, а ширина 1000-1050 мм.

Залежно від сфери застосування, виділяють підкладковий, еластичний і покрівельний будматеріал.

Найбільш затребуваний руберойд марки РКП. Маркування означає, що матеріал з присипкою з дрібного тальку призначається для гідроізоляції покрівлі. Це міцний і надійний матеріал, який, на відміну від інших марок, може укладатися не лише під фінішну обробку, але і в якості самостійного покриття дахів тимчасових споруд.

Властивості

Перші руберойдові листи виготовлялися тільки з бітумним просоченням, але виробництво поступово удосконалювалося. В бітум стали додавати полімери, як правило, на основі каучуку або пластику. Наявність добавок значно поліпшило властивості руберойду.

Сучасний руберойдовий лист має такі властивості:

● Стійкість до низьких температур. Це стосується виробів з переважанням каучукових добавок. Матеріал не втрачає своїх властивостей при температурі від +100 до -40 ° C. Морозостійкість є важливою умовою для гідроізоляції в районах середньої смуги.

● Гарна адгезія. «Липкість» бітумного покриття забезпечується за рахунок смол. Їх частка в складі просочення становить 20-40%. Фахівці вказують, що навіть 20% досить, щоб забезпечити міцне прилипання до основи.

● Висока пластичність. Досягається за рахунок нафтових масел і доданих присадок. Пластичні властивості дозволяють руберойду плавно стискатися і розширюватися під дією температур без порушення структури будматеріалу. Бітумне покриття не розтріскується і надовго зберігає свої гідроізоляційні властивості.

● Стійкість до вологи. Руберойд не пропускає через себе воду, що потрапила на нього, при цьому сам не гниє і не руйнується під дією вологи.

Руберойд - один з найдоступніших і простих в монтажі матеріалів для створення надійної довговічної гідроізоляції. У продажу представлені кілька модифікацій руберойдового полотна, і можна підібрати матеріал з урахуванням особливостей експлуатації, який не буде руйнуватися в морози і під дією спеки.

Сучасна промисловість не стоїть на місці. Крім руберойдів в бітумно-полімерної пропиткою, можна купити вироби з додатковою захисною плівкою або створені на основі склотканинного волокна (замість картону). Скловолокно повністю несприйнятливо до дії вологи, а значить, гідроізоляція прослужить довше.