Зараз досить багато кольорів готової фарби, але якщо ви хочете ідеального попадання в колір, якщо в голові у вас сидить конкретний відтінок лимонного, то кращий варіант для вас - це колеровка. І сьогодні ми поговоримо про те, як правильно її вибрати.

Види колера для фарби

За своїм складом колери бувають неорганічні і органічні. В Україні більш популярними є неорганічні колери, адже палітра кольорів тут маленька і вони швидко вигорають і блякнуть. Якщо ви хочете використовувати органічні матеріали, то варто попередити, що їх краще використовувати всередині приміщень, з огляду на їх фізичні характеристики. До органічних колерів відносяться охра, залізний сурик, оксид хрому, сажа і умбра.

Якими бувають колери

Колери в основному випускають в двох видах - порошок або ж концентрат. Першим розберемо порошковий вигляд. Він найдешевший, але має один вагомий недолік - з ним важко отримати однорідну суміш. Потрібно досить довго перемішувати барвник, причому вручну це зробити майже неможливо, краще використовувати будівельний міксер.

А ось концентрат коштує дорожче, але і в той же час набагато простіше у використанні, кольори з ним виходять більш однорідні. Досить просто додавати маленькими порціями до отримання необхідного відтінку.

Поради по колеруванню фарби

  • Варто записувати скільки ви додали колеру в фарбу, щоб потім було легше вимішувати наступні партії. Бажано взагалі використовувати мірні ємності;

  • Суміш змішуйте ретельно тому, що від цього залежить однорідність отриманої фарби.

Кращим вибором для вас стане концентрат тонуючий універсальний Anserglob. Адже їм можна тонувати не тільки фарбу, а й емалі, штукатурки, лаки і навіть іхвестковин розчини.