Якщо в квартирі живе більше, ніж одна людина, приходить час побутових сварок. І найпоширенішою причиною розбіжностей між домочадцями є шум.

Чому звукоізоляція міжкімнатних дверей така важлива

Хтось слухає музику, а комусь зателефонувала подруга. Хтось спить, а комусь потрібно висушити голову. Таких ситуацій маса. І щоб уникнути конфліктів, потрібно облаштувати гарну звукоізоляцію в квартирі, особливо міжкімнатних дверей.

Чому міжкімнатні двері пропускають шум?

Зазвичай такі двері виготовляються порожнистими (порожніми всередині). Саме цей фактор є головним у такій високій звукопровідності.

Але хочеться жити в тиші і спокої. Насправді домогтися цього дуже легко.

Що потрібно для звукоізоляції дверей

  • Мастика;

  • Ущільнення на самоклейці;

  • Звукоізоляційні плити, які виготовлені з волокна і просякнуті синтетичною смолою або бітумом;

  • Накладки на двері;

  • Шуруповерт і шурупи.

Інструкція по звукоізоляції міжкімнатних дверей

  1. Наклеюємо звукоізолюючі плити стик в стик на двері за допомогою мастики. Монтувати потрібно ту сторону, яка ближче всього до шуму. Тобто якщо вам заважає ранкова сушка волосся, то плити встановлюються зовні кімнати. Якщо ж з вами живе любитель гучної музики - всередині;

  2. Для того, щоб шум не проникав крізь зазор під дверима, потрібно наклеїти ущільнювач на косяки дверного отвору;

  3. Для повного ефекту прикрутіть на шурупи звукоізолюючу накладку внизу дверей.

Для надійного результату необхідно використовувати якісні інструменти і будматеріали.

Що ще можна зробити для підвищення шумоізоляції?

Багато власників іноді стикаються з питанням шумоізоляції раніше встановлених дверей. Якщо дверне полотно ще в хорошому стані, а проблема тільки в шумі, міняти його недоцільно. Щоб покращити звукоізоляційні властивості, можна вдатися до наступних способів:

  • поміняйте старий пошкоджений ущільнювач і приклейте свіжу стрічку ущільнювача з двох сторін;
  • можна додатково змонтувати порогові рейки;
  • продумайте утеплення та оздоблення укосів, це приблизно на 50 відсотків допомагає знизити сторонні звуки;
  • можна також обшити дверне полотно пластиком або МДФ.

Подібна звукоізоляція міжкімнатних дверей дозволить суттєво знизити гучність шуму, а значить підвищити комфорт при перебуванні в приміщенні.

dvery

Купівля дверей з готовою шумоізоляцією

Якщо ж ви вирішили змінити міжкімнатні двері або тільки збираєтеся їх ставити, то можна придбати дверне полотно одночасно з шумоізоляцією всередині. При виборі таких моделей варто звернути увагу на те, який матеріал використано як ізоляцію:

  1. Дверні конструкції з мінеральною ватою. Цей варіант – один із найкращих. Вата відрізняється тривалим терміном служби, не горить, що дуже важливо, і не містить токсичних речовин, які могли б стати причиною проблем зі здоров'ям. Єдина вимога – необхідно перевірити їхню герметичність перед монтажем, оскільки матеріал боїться впливу вологи.
  2. Пінопласт як шумоізоляційний шар. Це порівняно доступний і досить поширений матеріал, який часто застосовується у дверних полотнах. Пінопласт відрізняється хорошими звуко- та теплоізоляційними властивостями. Однак, вибираючи такі двері, важливо пам'ятати, що це легкозаймистий матеріал. Тому монтувати їх можна за допомогою захисних конструкцій. 
  3. Полотно з гофрованим картоном усередині. Цей матеріал можна використовувати не тільки для звукоізоляції, але і як утеплювач. Тому такі двері допоможуть додатково зберегти тепло у кімнаті. Однак варто враховувати, що картон теж легко спалахує.

У будь-якому випадку, який варіант ви б не вибрали, важливо, щоб у комплекті були передбачені гуми ущільнювача. Крім того, для підвищення шумоізоляції необхідно встановити поріжок, він затримуватиме звуки, що проникають з-під дверей. Також всі прозори й щілини, що виникають в процесі монтажу, варто ретельно закласти герметиком. 

Як уникнути погіршення шумоізоляції міжкімнатних дверей?

Щоб запобігти зниженню шумоізоляції дверей з часом, необхідно враховувати кілька важливих аспектів. Найкраще вибирати ущільнювачі з гуми та силікону, вони можуть прослужити близько 3–5 років.

Однак, при інтенсивному використанні термін експлуатації може знижуватися. Тому рекомендується щорічно перевіряти їх стан. Якщо є деформації чи розтріскування, необхідно замінити ущільнювач. 

Також у разі усадки дверей варто спробувати відрегулювати їх за рівнем внаслідок впливу на петлі. Обов'язково слідкуйте за станом дверної коробки.

Регулярне обслуговування дверного полотна та таких елементів, як укоси та поріг, забезпечить вам ефективний захист від зайвого шуму та втрат тепла, що теж дуже важливо, особливо у холодну пору року. 

Як бачите, якісна шумоізоляція міжкімнатних дверей – це гарний спосіб підвищити комфорт у приміщенні та забезпечити тишу.