Будівництво теплиці починається з визначення її цільового призначення. Які рослини ви буде вирощувати, як багато і як часто. Після цього потрібно приступати до розрахунків розмірів і типу будівлі.

Якою має бути домашня теплиця

Для того, щоб радувати свою сім'ю свіжими овочами навіть не в сезон, вистачить невеликої односкатної теплиці. Експерти в городній справі вважають, що висота низької стінки повинна складати близько півтора метра, а найвищої - близько 2,5 метрів, а в ширину теплиця повинна бути від 3,6 до 3,8 метрів. Усередині такої споруди зазвичай розташовують дві грядки. Можна, звичайно, гратися з розмірами, але для невеликої сім'ї цілком вистачить і таких. Оптимальна довжина - 6 метрів. Якщо робити довшу, то потрібно буде робити перегородки. Досвідчені городники кажуть, що краще кілька теплиць по 6 метрів, ніж одна в 24.

Двосхила або односхила теплиця? Легше монтувати і доглядати за рослинами в односкатній. Двосхила ж теплиця більш практична і довговічна, вона не дає "парусити" і провисати плівці. Не дивлячись на те, що будувати її складніше, але ті, хто хоче зробити собі теплицю на довший період часу, вибирає все таки двускатну.

Як встановити теплицю

Вважається, що краще всього вибирати напрямок зі сходу на захід (орієнтація по довжині). Однак, якщо ви плануєте обігрівати спорудження тільки сонцем, то розміщувати її варто вже по осі північ-південь (влітку вона навіть має кращий режим світла і тепла).

Де не можна розташовувати теплицю? Близько розлогих високих дерев, прямо під високим суцільним парканом і близько півночі будівель. Бажано, щоб вона не затіняла грядки, які знаходяться поруч.

З чого зробити домашню теплицю

Найпростіше використовувати будівельну деревину, якщо вас не бентежить той момент, що коштує вона досить дорого. Для збільшення терміну експлуатації потрібно обробити її протигрибковими засобами.

Можна також використовувати металеві конструкції або алюмінієвий профіль, але це буде занадто витратно по грошах. Ну а накривати варто поліетиленом або агроволокном.