Запах фарби - це м'яко кажучи на любителя. Але крім неприємних відчуттів, випаровування фарби можуть викликати і запаморочення, і нудоту, і навіть більш серйозні наслідки.
Саме тому після пророблених ремонтних робіт слід якомога швидше позбутися від запаху фарби.
У чому небезпека запаху фарби
При тривалому перебуванні в кімнаті з випарами фарби можуть з'являтися побічні ефекти.
Найпоширеніші симптоми:
-
Мутність свідомості;
-
Порушення серцебиття;
-
Запаморочення;
-
Непритомність;
-
Нудота;
-
Різноманітні алергічні реакції;
-
Задихання.
Такі яскраві прояви можуть бути лише при тривалому вдиханні парів фарби, що не висохла.
Запобігання появі надмірного запах фарби
Для початку обов'язково визначити потрібну фарбу. Вона буває для внутрішніх і для зовнішніх робіт. Та, що для зовнішніх - має більш різкий запах і використовувати всередині приміщення її м'яко кажучи небажано.
Свіже повітря
Якщо ви фарбуєте окремі елементи типу парти, стільців або якийсь декор, то краще робити це на відкритому повітрі. Єдине застереження - погода повинна бути спокійною, інакше вітер відразу ж прикрасить свіжопофарбовані столи піском та іншим сміттям.
Належна вентиляція
Відкриті вікна і включений вентилятор створять хороший протяг, який витягне неприємний запах.
Ванільна есенція
Як вона може допомогти? Просто додайте пару крапель ванілі в фарбу перед фарбуванням. Але перед цим потрібно провести тест, капніть в невеликий контейнер з цією фарбою, щоб перевірити, чи не поміняє фарба колір і текстуру.
Висушіть повітря
Чим менше вологи в повітрі, тим менше залишається запаху в приміщенні. Якщо це холодний період - увімкніть обігрівач, а якщо жарких - кондиціонер або влагопоглинач.
Вода
Кілька ємностей з водою по кімнаті добре вбирають в себе пари фарби і лаку, а якщо всипати туди поварену сіль, то ефект посилиться (особливо для фарб на олійній основі).
Як прибрати запах фарби після фарбування
-
Помийте забарвлену поверхню (в воду потрібно додати оцет, нашатир або суху гірчицю);
-
Добре провітрюйте приміщення (результат прийде тільки через кілька днів після фарбування);
-
Розкладіть по кімнаті ємності з деревним вугіллям (швидко поглинає сторонні запахи);
-
Спалювання газет (дідівський метод, але не дуже безпечний, після нього також слід добре провітрити приміщення);
-
Часник і цибуля (вони не тільки відлякують вампірів, але і швидко усувають запахи фарби).
Топ-5 дієвих способів, що дозволяють усунути запах фарби
Крім наведених вище, є ще ряд поширених способів, як позбутися запаху фарби після ремонту.
Кава
Як усунути запах фарби у квартирі із застосуванням кави? Зерна необхідно перемолоти, насипати в ємності та розставити по квартирі. Це наповнить приміщення приємним ароматом, також при цьому способі вдасться досягти часткової абсорбції. Зверніть увагу на те, що потрібна саме натуральна кава, розчинна не підходить.
Аромасвічки
Як швидко усунути запах фарби в квартирі за допомогою аромасвічок? Річ у тому, що в процесі їхнього горіння буквально знищуються з'єднання лакофарбових матеріалів, тому вдається усунути запах і наповнити будинок улюбленими ароматами. Серед традиційних для аромасвічок – ваніль, ягоди, імбирне печиво, морський бриз, лимонний щербет. Подбайте про те, щоб завчасно придбати такі вироби, аби після робіт із фарбування відразу ж їх використати.
Лимон
Якщо провітрювання чи інші способи займають багато часу, можна для усунення неприємного запаху використовувати лимони. Їх потрібно розрізати на часточки та розкласти у різних місцях приміщення. Через кілька днів просто викиньте у відро для сміття.
Сода
Якщо запах стійкий, то усувати його доведеться і з текстильних предметів, таких як килим, якщо його забули прибрати або зарано внесли в приміщення, коли неприємний аромат ще не вивітрився. І тут допоможе сода. Посипте нею килим і залиште на ніч. Вранці слід пропилососити виріб. До того ж це ще й освіжить стан ворсу.
Оцет
Ще одне рішення, якщо не знаєте, чим усунути запах фарби в приміщенні, – це застосування оцту. Для цієї мети підійде як есенція (тоді її слід розчинити з водою для отримання 8-10% розчину), так і звичайний оцет. Рідину налийте в широкі ємності невеликої глибини та розставте у приміщенні.
Запобіжні заходи
Лакофарбова промисловість сьогодні пропонує багато фарб, які майже не мають запаху або ж він настільки незначний, що спеціальні заходи, крім провітрювання, не потрібні.
Також врахуйте, що інструменти, які застосовуються в роботі, слід мити на вулиці, а не в приміщенні, щоб не заповнювати кімнату додатковими різкими запахами. Самі роботи з фарбування краще проводити при відкритих вікнах, в теплу пору року, що прискорить висихання.