Те, що декоративна штукатурка починається з гладкої та чистої стіни, знає кожен. Проте не всім відомо, що декоративна штукатурка (купити в м. Київ різні її види можна в інтернет-магазині Аквілон) здатна самостійно справлятися з незначними вадами типу подряпин та невеликих западин. Тому основне завдання майстра – зробити і повністю усунути великі дефекти на стіні.
Декоративна штукатурка: основні етапи підготовки поверхні
- Декоративну штукатурку можна купити відразу ще на етапі обмірковування стилістичних рішень майбутнього інтер'єру або вже потім, адже її нанесення є останнім етапом усього процесу.
-
Насамперед у приміщенні, що ремонтується, мають бути встановлені двері й вікна, а стан стелі та підлоги – приведено в норму. Простіше кажучи, стіни штукатуряться в останню чергу.
-
У приміщенні має бути чисто. Необхідно прибрати бруд і пил, будівельні мішки зі сміттям. Підлога має бути чистою.
-
Зачистка. Поверхню, яка використовується для нанесення декоративної штукатурки, необхідно звільнити від залишків попереднього покриття. У разі виявлення плям у вигляді грибка або плісняви потрібно обробити їх спеціальним засобом – антисептиком або біоцидами, а потім зачистити уражені ділянки.
-
Стіни, на які накладатиметься декоративна штукатурка, повинні бути абсолютно рівними. Важливо максимально замазати всі вибоїни, подряпини, тріщини. Після закінчення всієї чорнової роботи на поверхню наноситься акрилова ґрунтовка (в цьому випадку є один виняток – це матовий ґрунт ATF).
-
Не можна ігнорувати фактор щільності стіни. Якщо вона недостатньо щільна, то по ній слід пройтися спеціальною грунтовкою з додатковими зміцнювальними або відновлювальними властивостями. Такий матеріал не тільки зміцнить не дуже щільну поверхню, а й покращить її адгезійні характеристики, захистить від вологи.
-
Якщо декоративна штукатурка наноситиметься на поверхні в приміщенні, де спостерігається підвищений рівень вологості, то попередньо їх необхідно покрити протигрибковим засобом.
-
Окремо поговоримо про тріщини.Вище вже було сказано, що їх не повинно бути на стіні. В іншому випадку їх слід закласти спеціально призначеним для цих цілей шпаклювальним розчином.
-
Після ґрунтування на основу наносять кілька шарів шпаклівки. Важливо, щоб кожен наступний шар накладався лише тоді, коли повністю підсохне попередній.
-
Щоб декоративна штукатурка краще лягла і трималася на поверхні, на стіну наносять штукатурну сітку (здебільшого це серпянка). Вона дозволяє уникнути появи тріщин на стіні в майбутньому. Не забудьте добре прошпаклювати місця стиків – це забезпечить вирівнювання майбутнього покриття.
-
Кожен шар шпаклівки після повного висихання варто покривати глибоко проникаючою акриловою ґрунтовкою, що покращить текстуру та адгезивні властивості.
-
На фінішному етапі шпаклівки не можна використовувати засоби на масляно-клейовій основі або ті, у складі яких є алебастр, – вони перешкоджатимуть поглинанню наступного матеріалу.
-
Шліфувати таку поверхню можна лише за допомогою дрібноабразивного наждачного паперу.
-
Не менш важливим є етап підготовки стін під декоративну штукатурку – попереднє фарбування. Це допоможе оцінити колір декоративного матеріалу та його структуру, а також те, як він лягає на стіну.
Такий план дій підготовки під час обробки стін у будинку стандартний. Але в різних випадках процес обробки стін може відрізнятися залежно від індивідуальних характеристик, які має декоративна штукатурка, від особливостей кімнати та ін.
Сучасна штукатурка має безліч різновидів, які допомагають створити творчий і неповторний стиль в інтер'єрі. Інтернет-магазин «Аквілон» пропонує багатий асортимент фактур – у нас ви можете купити баранчик, короїд, мозаїчну штукатурку. Забрати товар можна самовивозом (місто Київ, Вишневе) або ж замовити доставку.