Якою б якісною, сучасною та дорогою не була б декоративна штукатурка, вона не зможе створити бездоганний та неймовірно привабливий інтер'єрний вигляд, якщо не буде для цього необхідної бази. Під базою мається на увазі рівна, чиста і належним чином підготовлена ​​поверхня.
Те, що декоративна штукатурка починається з гладкої та чистої стіни, знає кожен. Проте не всім відомо, що декоративна штукатурка (купити в м. Київ різні її види можна в інтернет-магазині Аквілон) здатна самостійно справлятися з незначними вадами типу подряпин та невеликих западин. Тому основне завдання майстра – зробити і повністю усунути великі дефекти на стіні.

Декоративна штукатурка: основні етапи підготовки поверхні

  1. Декоративну штукатурку купити можна відразу, ще на етапі обмірковування стилістичних рішень майбутнього інтер'єру або потім, адже її нанесення є останнім етапом всього процесу.
  2. В першу чергу, в приміщенні, що ремонтується, повинні бути встановлені двері і вікна, а стан стелі і підлоги доведеним до завершального етапу. Простіше кажучи, стіни штукатуряться в останню чергу.
  3. У приміщенні має бути чисто. У ньому не повинно бути будівельних мішків зі сміттям, бруду та пилу. Підлога має бути чистою.
  4. Стіни, на які накладатиметься декоративна штукатурка, повинні бути абсолютно рівними. Важливо максимально закласти всі вибоїни, подряпини, тріщини. Після закінчення всієї чорнової роботи на поверхню наноситься акрилова ґрунтівка (в даному випадку є один виняток – це матовий ґрунт ATF).
  5. Не можна ігнорувати фактор щільності стіни. Якщо вона недостатньо щільна, то по ній слід пройтися спеціальною ґрунтівкою з додатковими якостями, що зміцнюють або відновлюють. Такий матеріал не лише зміцнить не дуже щільну поверхню, а й покращить її адгезійні характеристики та захистить від вогкості.
  6. Якщо декоративна штукатурка наноситиметься на поверхні в приміщенні, де спостерігається підвищений рівень вологості, то попередньо їх необхідно покрити протигрибковим засобом.
  7. Окремо про тріщини. Вище вже було сказано, що їх не повинно бути на стіні. Інакше їх слід закласти спеціально призначеним для цих цілей шпаклювальним розчином.
  8. Після ґрунтівки на основу наносять кілька шарів шпаклівки. Важливо, щоб кожен шар накладався тільки тоді, коли повністю підсохне попередній.
  9. Щоб декоративна штукатурка краще лягла і трималася на поверхні, на стіну наносять штукатурну сітку (в основному це серпянка). Вона дозволяє уникнути можливої ​​появи тріщин на стіні у майбутньому. Не забудьте добре прошпаклювати місця стиків.
  10. Кожен шар шпаклівки після повного висихання варто покривати глибокопроникною акриловою ґрунтівкою.
  11. На фінішному шпаклювальному етапі не можна використовувати засоби на масляно-клейовій основі або у складі яких є алебастр – вони будуть перешкоджати вбиранню наступного нанесеного матеріалу.
  12. Шліфувати таку поверхню можна лише за допомогою дрібноабразивного наждачного паперу.
  13. Не менш важлива процедура попереднього фарбування. Вона допоможе оцінити як колір декоративного матеріалу, так і його структуру, і навіть те, як він лягає на стіну.
Даний план дій при оздобленні стін будинку стандартний. Так як в різних випадках процес оздоблення стін може відрізнятися – залежно від індивідуальних характеристик, якими може володіти декоративна штукатурка і від особливостей кімнати та ін.
Сучасна декоративна штукатурка має безліч різновидів, які допомагають створити творчий та неповторний стиль в інтер'єрі. Інтернет-магазин Аквілон пропонує багатий асортимент фактур – у нас ви можете купити баранець, короїд, мозаїчну штукатурку. Забрати замовлення можна самовивозом (місто Київ, Вишневе) або замовити доставку.