Для того, щоб говорити про пінопласт і його властивості, необхідно спочатку визначити сферу його використання.

Де використовують пінопласт

Основний напрямок - це утеплення фасадів і підлоги. Але завдяки властивостям пінопласту, його використовують також для протекції предметів при транспортуванні - телевізори, процесори, будь-яка побутова техніка ... Все це упаковується в додатковий шар пінопласту.

Яку щільність краще вибрати для певної роботи

Утеплення підлоги

Якщо ви плануєте утеплити підлогу - то варто вибирати один з найбільш щільних пінопластів для побутового застосування. Це марка "35". Багато людей плутають марку із щільністю. Практика показує, що марка "35" зазвичай дає щільність близько 12 кілограм на метр кубічний. Для українського клімату це досить хороший показник і більшого, в принципі не потрібно.

Утеплення фасаду і стін

Якщо ж ви плануєте утеплювати стіни і фасад будівлі - краще звернути увагу на марку "25". Тут щільність зазвичай коливається від 9 до 10 кілограм на метр кубічний. Звичайно для фасаду можна використовувати і "35-ку", але це зайве навантаження на конструкцію будинку. У деяких випадках це може викликати негативні наслідки (при утепленні багатоповерхових будинків, коли надмірне навантаження на фундамент може закінчитися плачевно). Також не варто забувати про теплопровідність, адже чим більше повітря між частками пінопласту, тим краще зберігається тепло.

Обов'язково варто відзначити, що для утеплення будинку в нашому кліматичному поясі практично марно використовувати пінопласт шириною до 5 сантиметрів і щільністю марки "15".

Упаковка для транспортування

Тут варто звертати увагу більше на товщину, ніж на щільність. Зазвичай це від 3 до 5 сантиметрів. Пінопласт в даному випадку використовується більше для протекції від можливих пошкоджень корпусу.

Варто відзначити, що деякі виробники і зовсім відмовилися від стандартної маркування типу марка "25" і створили власні лінійки, тому треба звертати увагу на заявлену фактичну щільність.