Ви давно задивлявся на будинок сусіда, який ушляхетнив своє житло штукатуркою "короїд"? Це не дивно. Виглядає гарно, прослужить довго, а в повсякденному житті достатньо практично.

Так ось, якщо ваш вибір припав на такого плану декорацію - залишається обрати в якому вигляді її краще придбати.

У чому відмінність між короїдом в мішках і в відрах

За своєю суттю - це всього лише дві різні форми одного і того ж матеріалу. В мішках - це порошок для самостійної підготовки суміші, а в відрах - вже замішана в правильних пропорціях суміш. У кожної є свої переваги, ну і несуттєві мінуси, які можна усунути, вибравши оптимальний матеріал для себе.

Короїд в мішках (мінеральна штукатурка)

Короїд в мішках - це суха суміш для власноручного замісу. Багатьох приваблює його низька вартість. Варто враховувати особливості виробників і конкретних сумішей - деякі не підходять для колеровки. Тут до вартості штукатурки доведеться додавати ще й ціну грунтовки і фасадної фарби. Якщо ви мрієте про конкретний відтінок і вибираєте штукатурку в сухому вигляді, то розраховуйте на додаткові витрати грошей і часу.

Її позитивним моментом є те, що невитрачену штукатурку можна використовувати потім, так як вона не засохне як її розведений аналог.

Короїд у відрах (акрилова штукатурка)

Короїд у відрах більшість людей обирає через економію часу і сил. З таким видом штукатурки не потрібно витрачати дорогоцінні хвилини на розведення. Плюс готового короїда в тому, що колерувати його можна відразу. Багато будівельників відзначають, що і якість у готового розчину краща, ніж у мінеральної суміші. У такого виду декорації є два мінуси - ціна істотно вище, ніж у "мішкових" і використовувати залишки з часом не вийде, так як вона засихає менш, ніж через добу.

Як правильно вибрати потрібний матеріал?

Якщо вас цікавить, як вибрати штукатурку, то слід зазначити, що орієнтуватися потрібно лише на свої переваги та бюджет. При коректному приготуванні та нанесенні вас порадують як сухі, так і вологі суміші.

При покупці штукатурки для фасаду головна умова – врахувати фракцію мармурової крихти. Від цього залежить витрата суміші та товщина готового декоративного шару. Найкращий варіант для обробки стін – зерна з розміром фракцій близько 2–2,5 мм. 

Як правильно приготувати та наносити суміш?

Для замішування «короїда» потрібно:

  • підготувати місткість – це може бути відро або велика миска;
  • взяти дриль із насадкою типу «міксер»;
  • щоб правильно приготувати суміш, рекомендується дотримуватися інструкції, вказаної на упаковці.

При приготуванні розчину обов'язково враховуйте, що він може збільшуватися в об'ємі при змішуванні, тому його потрібно замішувати в кілька підходів. В результаті у вас вийде досить еластичний і густий розчин, що ідеально підходить для обробки фасаду.

Для того, щоб правильно нанести короїд» у відрах або мішках, вам знадобляться спеціальні інструменти: пластикова тертка з абразивною основою, а також металевий шпатель. Перед нанесенням складу стіни потрібно ретельно заґрунтувати, використовуючи кварцову ґрунтовку.

koroed

Якщо декор наноситься на фасад старого будинку, необхідно нанести ґрунтовку в кілька шарів, при цьому рекомендується більше уваги приділити щілинам. Структура представленого типу штукатурки дозволяє приховувати невеликі дефекти поверхні, тому можна не закладати тріщини перед її нанесенням.   

Після обробки фасаду ґрунтовкою за допомогою металевого шпателя потрібно нанести рівний шар штукатурної суміші. Важливо це зробити так, щоб зерна рівномірно розподілялися по всій поверхні. Як тільки суміш схопиться, відразу ж обережними рухами обробіть стіни терткою.

Якщо робити це в напрямку зверху вниз, обробка матиме вигляд невеликих прямих рис; якщо під кутом, то малюнок вийде під нахилом. Важливо виконати затирання таким чином, щоб поверхня була рівною, без горбків.

Сильно натискати на тертку теж не рекомендується, проводити роботи слід із мінімальними зусиллями. Крім того, виконувати оштукатурювання стін не варто під час сильної спеки – суміш швидко висихає в таких умовах, внаслідок чого потім дуже помітні стики.

Як пофарбувати поверхню, оброблену «короїдом» 

Готові стіни можна фарбувати, надаючи їм бажаного відтінку або поєднуючи тони. Важливо проводити фарбування тільки в одному напрямку, щоб після висихання не було видно стиків.

Якщо ви використовуєте сухий короїд у мішках, то поверхню можна буде пофарбувати звичайною фасадною фарбою потрібного відтінку за допомогою малярного валика або фарбопульта.

Чим хороші вологі суміші у відрах, так це тим, що їх можна забарвлювати. Іноді вони відразу можуть мати пігмент потрібного кольору. Якщо ж ви вирішили пофарбувати поверхню вже після нанесення штукатурки, варто також купити фарбу для фасадних робіт і нанести її тими ж способами.  

Переваги обробки стін «короїдом» 

Серед основних переваг представленого оздоблення варто назвати:

  • стійкість до атмосферних явищ та опадів;
  • несприйнятливість до дії цвілі чи грибків;
  • практичність – представлена штукатурка не дає додаткове навантаження на стіни та основу будинку.

Покриття може прослужити близько 5 років при обробці «короїдом» у мішках та більше ніж 15 років, якщо ви використовували готові суміші у відрах. Придбати продукцію можна в інтернет-магазині Akvilon. Наш основний регіон – Київ та область.

Висновок

Якщо ви економите час і не жорстко обмежені в бюджеті - краще обирати короїд у відрах, а якщо ви не впевнені, що використаєте повну упаковку і не боїтеся помилитися з пропорціями - вибирайте в мішках.