Штукатурка – це важливий момент у ремонті. Ви нічого не зможете зробити з цегляною стіною, поки її не заштукатурите. Звичайно, якщо не брати до уваги лофт. Тут можна залишити все як є.
Процес підготовки цегляної стіни
Насамперед потрібно збити напливи швів між цеглою, очистити стіну від старої обробки та від різних забруднень (пил, павутиння та інше). Краще взагалі поглибити шви, щоб новий шар штукатурки краще «схопився» з поверхнею.
Якщо на поверхні є старе покриття, його необхідно видалити, однак, щоб заощадити час, видаліть тільки ті частини, які мають здуття. Для цього потрібно молотком обстукати стіни по периметру. Якщо звук приглушений, це свідчить про те, що зона проблемна. Крім того, потрібно видалити:
-
виступи;
-
застиглі краплі розчину;
-
інші утворення.
Від правильності та ретельності виконання такої підготовки залежить якість штукатурки цегли надалі. Часу на це може піти чимало, але пропускати цей етап не можна.
Тепер визначаємо різновид цегли: гладку потрібно буде пропрацювати зубилом, а ось шорстку і рельєфну залишаємо як є.
Слід ще знежирити поверхню. Навіть найдрібніша пляма жиру через кілька років перетворюється на здуття шару матеріалу, далі там утворюється пліснява. Не полінуйтеся обробити стіну відповідним складом.
На очищену поверхню наносимо ґрунтовку. Всі незахищені елементи обклеюємо малярським скотчем, щоб не забруднити їх штукатуркою.
Вибір суміші
Вибирати штукатурку потрібно ще до підготовки цегляної стіни, адже від цього залежить якість результату. Варіанти складів:
-
вапняна суміш. Підходить для приміщень із високим рівнем вологості. У її складі – пісок та гашене вапно у пропорції 5:1. Воду до неї слід додавати до одержання необхідної консистенції;
-
гіпсова. Не підходить для вологих приміщень, а також для тих, де можливі вібрації. Однак вона має важливу особливість – швидке застигання;
-
цементно-піщана. Це суміш відповідних компонентів у співвідношенні 1:3. Для отримання складу додається вода, також можна купити у готовому вигляді. Суміш міцна та довговічна.
Який варіант вибирати, залежить від того, в якому приміщенні проводиться штукатурення цегляної стіни.
Підготовка до оштукатурювання
Встановлюємо маяки (щоб було зручніше, можна використовувати алебастр). Вертикальність регулюємо за укосами, а товщину шару – методом вдавлювання. Відстань між маяками має бути такою, щоб правило зручно ковзало по них.
Після того як наша стіна повністю готова до обштукатурювання, беремося за приготування розчину. Суху штукатурку розводимо за інструкцією на пакованні та доводимо до однорідного стану за допомогою будівельного міксера (насадка-міксер для дриля). Готуємо стільки розчину, скільки встигнемо нанести до його висихання.
Порада: перед штукатуренням слід змочити стіну водою, щоб зменшити поглинання вологи.
Процес обштукатурювання цегляної стіни:
-
Штукатурку (консистенція рідкої сметани) накидаємо кельмою та грубо вирівнюємо шаром у 4 міліметри.
-
Чекаємо на висихання першого шару.
-
Другий шар штукатурки (консистенція густої сметани) наносимо акуратніше також за допомогою кельми та на 6 міліметрів завтовшки.
-
Ділянка між маяками потроху заповнюється та вирівнюється за допомогою правила.
-
Порожнечі заповнюються розчином і знову рівняються, видаляються надлишки.
-
Чекаємо на підсихання штукатурки 6 годин.
-
Потроху загладжуємо стіну теркою до однорідності поверхні.
-
Формуємо стики.
-
Переходимо до декоративного оздоблення стіни.
Важливо дотримуватися всіх рекомендацій щодо підготовки та правила техніки нанесення – це допоможе отримати якісний і довговічний результат.
Як штукатурити стіну з цегли: додаткові рекомендації
Навіть розуміючи теорію проведення цих робіт, іноді доводиться стикатися з несподіванками. Щоб їхню кількість мінімізувати, прислухайтеся до наступних додаткових рекомендацій:
-
просушування кожного шару матеріалу слід проводити за допомогою свіжого повітря. А ось застосування будівельного фена призведе до появи тріщин. Ця порада працює незалежно від того, скільки шарів штукатурки наносите на цеглу;
-
під час роботи з цементно-піщаною основою краще використовувати маяки завтовшки 10 мм. Залежно від цього розраховуються складові суміші;
-
гіпсові розчини швидко тверднуть, тому готуйте їх завжди у невеликій кількості та наносьте дуже швидко. Спосіб розкидання та вирівнювання підходить у цьому випадку найкраще. Під час роботи з гіпсом не робіть шар більше ніж 2 см, адже він згодом потріскається і почне обсипатися;
-
зручно обробляти цегляну стіну декоративною штукатуркою. Наносити її слід на армувальну сітку довільним малюнком або застосовуючи штамп для візерунків.
Для отримання гарного результату важлива також практика. Далеко не у всіх із першого разу виходить ідеально, але якщо виконувати всі наші рекомендації, то можна досягти потрібного ефекту.