У ванній кімнаті люди проводять досить багато часу. Останні дослідження показали, що у середньому 10% життя кожна людина перебуває тут. Саме тому тут має бути красиво, зручно та здорово.

Не секрет, що у санвузлах багатьох українців заводиться грибок. Що робити для того, щоб не допустити його появи? Все дуже просто: перший крок – це правильна герметизація всіх швів, зокрема стику між ванною та стіною. Там дуже любить накопичуватися волога, а через погану вентиляцію з'являється грибок.

Чим закрити щілину між ванною і стіною

Все залежить від величини відстані та форми ванни. Якщо стик становить усього 3-5 міліметрів, можна використовувати склад для затирання керамічної плитки. Він добре вписується в інтер'єр санвузла, а головне, має вологостійкість, властивості герметизації.

Ще один спосіб, як засиликонити ванну у разі невеликого розміру шва, – використовувати акваріумний силікон. Дійте так:

  • Надягніть рукавички та маску.

  • Знежирте ділянку стику ванни зі стіною.

  • Розкрийте тюбик силікону та заправте в пістолет.

  • Акуратно вичавте вміст, заповнюючи шов. У процесі повільно переміщайте пістолет. Рухайтесь планомірно, другим шаром підкоригувати не вийде, адже він просто не приклеїться на застиглий.

Після нанесення силікону слід пензлик для малювання змочити мильним розчином і в один бік загладити склад. Завдяки первинній еластичності це вдасться зробити, в результаті отримаєте бажану форму.

У тому випадку, якщо зазор не перевищує одного сантиметра, то оптимальним варіантом стане вологостійкий герметик. Ним легко користуватися, особливо якщо є малярський скотч (тоді межі шва будуть рівними). Наносити його потрібно на чисту та суху поверхню за допомогою спеціального пістолета.

Якщо розмір щілини понад два сантиметри, порожнечу потрібно задути монтажною піною, а вже після її повного висихання нанести зверху вологостійкий герметик.

Як закласти щілину між ванною і стіною, якщо вам не подобається вигляд відкритих стиків? У такому разі можна використовувати спеціальні бордюри. Зазвичай це бордюрна стрічка для ванн (недорога і проста в монтажі, але недовговічна), керамічний бордюр для плитки (він довговічний) або ж пластиковий плінтус (потрібний додатковий вологозахист). За допомогою цього методу можна приховати щілину від одного сантиметра до чотирьох. Вибравши цей спосіб, дійте так:

  1. Знежирте поверхню.

  2. Виміряйте необхідний розмір вибраного матеріалу для захисту. Зверніть увагу, що в кутах пластик слід різати під кутом 45 градусів і зачищати дрібним наждачним папером. Тоді такий ущільнювач правильно ляже.

  3. Нанесіть рідкі цвяхи на внутрішню частину підготовлених рейок або плінтуса, зачекайте 2 хвилини або більше (час вказано в інструкції).

  4. Приставте до стіни та ванни, зафіксуйте на пару секунд, потім знову зніміть і зачекайте ще 2 хвилини, щоб клей додатково просох. Заключний етап – фінальне приклеювання.

Для додаткової герметизації необхідно нанести акваріумний силікон за таким самим алгоритмом, як описано вище.

Якщо зазор перевищує 4 сантиметри, можна встановити поличку (скляну або пластикову), а сам стик замазати силіконовим герметиком.

Використовуючи такі методи усунення зазорів між ванною та стіною, ви захистите сусідів від затоплення і власний будинок від грибка.

Видалення старого герметика 

Якщо ремонт був проведений давно, але покриття, що використовується для герметизації, виглядає недостатньо естетично, потрібно прибрати старе і закласти заново. Але як видалити старий герметик між ванною та стіною, особливо якщо суміш добре тримається? Існують такі способи:

  1. Механічне вилучення. Доречно для пластикових поверхонь, кахлю та металу. Використовуйте лезо або гострий ніж, зрізаючи герметик із поверхні. Після цього знадобиться «доопрацювання» наждачним папером або пемзою. Іноді досить підчепити край і потягнути, якщо герметик погано тримається. Також можна скористатися будівельним феном, після його дії матеріал стає м'яким і ламким, у такому вигляді його легко видалити.

  2. Хімічні розчини. Повністю із завданням очищення вони не справляються, проте ефективно розм'якшують герметик. Щоб вибрати відповідний склад, слід знати, який саме матеріал використаний для закладення щілин. Для кислотних підійде оцтова есенція, для спиртових – медичний або технічний спирт. З іншими видами впораються уайт-спірит, бензин, гас.

Тепер ви знаєте, як закласти щілини між ванною та стіною залежно від їхнього розміру. Виконання зазначених вище маніпуляцій забезпечує естетику та герметичність стикування поверхонь.