Стяжка - це просто таки порятунок для більшості будівельників. Вона допомагає вирівняти підлогу, згладити дефекти, а ще плюс до всього дає необхідну жорсткість поверхні.

З цього, в переважній більшості, починаються ремонтні роботи. Коли будинок побудований, поставлені вікна та двері, ми беремося за стяжку.

 

Процес створення нової стяжки

 

Демонтаж старого покриття для підлоги

Для того, щоб почати заливку нової стяжки, необхідно провести демонтаж попереднього покриття і старої стяжки, якщо вона є.

Установка маяків

Після того, як ми очистили підлогу, встановлюємо маяки (замість них можна використовувати металеві профілі). Вони повинні візуально розділяти кімнату на кілька блоків. За допомогою рівня ми повинні встановити маяки на одну висоту (її потім можна буде регулювати, підкладаючи під профілі підкладки з дерева). Відстань між ними має бути близько 25 сантиметрів для того, щоб профіль не прогинався. Потім закріплюємо направляючі розчином цементу. Після висихання розчину можемо переходити до наступної фази - грунтовки, гідро- і теплоізоляції.

Підготовка підлоги перед стяжкою

На очищену підлогу наносимо грунтовку, даємо їй просохнути. Потім промазуємо мастикою для гідроізоляції всі кути і стики, також даємо просохнути. Після чого, при потребі, укладаємо плити теплоізоляції і приступаємо до заливки бетону. Розчин можна приготувати самим, а можна купити готовий. Багато хто вибирає готовий, щоб вже точно не помилитися і не зіпсувати основу.

Заливка стяжки

Починати наносити стяжку необхідно протилежно від вхідних дверей. Потрібно заливати рівним шаром розчин на одну ділянку і вирівняти за допомогою кельми. Якщо є надлишки - вони зрізаються. Після починаємо стягувати розчин по напрямних за допомогою правила. Аналогічні дії і на інших ділянках.

Зараз також стає популярною стяжка, що самовирівнюється.

Сохнути розчин повинен від двох до трьох тижнів. А самі роботи бажано встигнути зробити за один день.

Тепер в двох словах підсумуємо однією картинкою: