Ви живете в багатоквартирному будинку і вирішили затіяти ремонт. Стеля, стіни, вікна, підлога... Ось з підлогою зазвичай найбільше проблем - після видалення старого підлогового покриття нам відкривається не дуже приємна картина: тріщини, горби і западини.

Більшість забудовників особливо не морочилися і для економії власних фінансів і часу знехтували якістю стяжки на підлозі. Саме тому під час ремонту часто необхідно міняти не тільки шпалери і фарбувати стелю, але і підлогову стяжку (підганяючи її під сучасні вимоги).

 

Демонтаж старої стяжки

Зношена стяжка не може служити хорошою основою для майбутнього ремонту.Зазвичай цей процес не займає багато часу. Найчастіше прикладати велику силу для демонтажу теж не потрібно. Елементи потрісканої підлоги дістаються без особливих зусиль. Але в деяких випадках доводиться застосовувати відбійний молоток. Головне працювати акуратно, а краще довірити цю справу професіоналові.

 

Монтаж підлогової стяжки

Після того, як ви прибрали залишки старої підлогової стяжки, необхідно перейти до підготовчого процесу. Якщо планується "тепла підлога" або ми просто збільшуємо висоту рівня підлоги за допомогою щільного пінопласту, то під нього засипається піщана подушка, якщо є бажання - розстеляємо рулони шумоізоляції. Якщо ж монтується звичайна підлога - застилаємо простою гідроізоляцією.

 

Визначаємо верхню межу стяжки

Визначається вона за допомогою міток водяного рівня, причому потрібно брати до уваги вже існуюче і фінішне покриття (плитка, лінолеум, паркет і т.д). Стяжка заливається по даній висоті за допомогою металевих маяків (встановлюються в метрі один від одного) за якими вона і монтується. Деякі будівельники розкладають між маяками армуючу сітку з металу.

Важливо відзначити, що розчину краще заготовити з запасом, а для монтажу покликати товариша, адже для однієї людини ця робота в рази складніше і довше.

Заливаємо підлогу

Для того, щоб залити стяжку, ви можете використовувати як спеціальну суміш, так і цементно-піщаний розчин з пластифікатором (3:1 піску до цементу). Готова суміш не повинна бути сильно рідкою або густою - в такому випадку можуть виникнути проблеми з усадкою або обробкою. Заливку робимо поперечними зворотно-поступальними рухами, а по маяках стягуються надлишки розчину. Після часткового підсихання пропуски заливають новим розчином, розгладжуються, а надлишки прибирають кельмою.

Сам процес в ідеалі повинен зайняти один день, а через добу-дві витягуються маяки.

Важливо не пропустити жодну деталь в процесі для того, щоб всю цю процедуру не довелося проходити заново.