Здавалося б, вибрати пензлик - це дуже просте завдання. Аби фарбував. Але це велика помилка новачків ремонту. Існує багато класифікацій малярних пензлів і сьогодні ми про них поговоримо.

Ці класифікації допомагають легко обрати пензлик для роботи з певною фарбою або поверхнею. Склад щетини, форма, розмір ... Все це може відрізнятися і краще заздалегідь дізнатися про те, які бувають малярні пензлики, інакше в будівельному магазині можна загубитися.

 

Типи малярних пензликів

Спочатку пензлі поділяються за типом щетини - синтетичні, натуральні і комбіновані.

Де використовують натуральні кисті? Якщо вам необхідно пофарбувати вироби або будь-яку поверхню лаком, антисептиком або олійною фарбою, то свій вибір варто зупинити на натуральних пензлях. А ось для фарб на водній основі вони не підходять тому, що натуральні щетинки вбирають воду і стають нееластичними, що ускладнює процес фарбування.

Штучні (синтетичні) пензлики вибирають для водних і масляних фарб. Також штучні пензлики вибирають тому, що термін експлуатації у них помітно більше.

І останній тип - пензлик з комбінованою щетиною. Як випливає з назви - тут поєднуються два типи ворсу - натуральний і синтетичний. Його можна назвати універсальним тому, що він має властивості обох типів, але, на жаль, і їх недоліки.

Різновиди пензлів

  • Макловиця - прямокутний великий пензлик. Для фарбування практично не використовується. Найчастіше для змивання старої побілки, змащування клеєм шпалер, грунтування різноманітних поверхонь. Якщо все ж хочете фарбувати саме макловицею - обирайте густу натуральну щетину;

  • Флейц - плоский пензлик з довгою ручкою. Ними фарбують будь-які поверхні. Підходить практично для будь-якого забарвлення, головне правильно підібрати тип ворсу;

  • Радіаторна (підвид флейца) - плоска довга кисть з вигнутою рукояткою. Підходить для фарбування конструкцій, які складаються з секцій;

  • Круглий пензлик використовується для фарбування важкодоступних місць. Для звичайного фарбування не підходить тому, що вбирає в себе занадто багато фарби.