У століття глобальної економії енергоресурсів для звичайного збереження здорового мікроклімату в приміщенні, все частіше виникає питання як утеплити будинок пінопластом. Навіть якісний будівельний матеріал, з якого зводяться стіни, може промерзнути і утворювати конденсат з внутрішньої сторони приміщень. 

Якщо Ви вирішили зробити утеплення стін пінопластом зсередини, то тут є свої правила. Щоб уникнути подушок холоду, необхідно утеплювати всі стіни кімнати, а не тільки загальну з вулицею або під'їздом.

До того ж, утеплення стіни тільки з внутрішньої сторони призведе до швидкої появи цвілі та грибка. І тому, спочатку треба провести утеплення стін зовні, і лише після цього - зсередини. Як утеплювач, пінопласт - не найкращий вибір. Зробити на його основі герметичну систему всередині приміщення досить важко.

Утеплення фасадів пінопластом зовні

Утеплена споруда менш схильне руйнувань і деформацій. Утеплення можна умовно поділити на 5 етапів:

1. Підготовчий;

2. Монтаж пінопласту;

3. Механічна фіксація пінопласту;

4. Армування площини;

5. Фінальне оздоблення.

Пінопласт характеризується низькою вартістю, широким асортиментом і технічними характеристиками (погана теплопровідність, вологостійкість). Підходить для теплозахисту різних поверхонь, від фундаменту до стелі. Для зовнішнього утеплення необхідно обрати пінопласт щільністю не менше 25 кг / м3.

Підготовка

1. Поверхню стіни необхідно очистити, усунути сліди механічних пошкоджень (тріщин, пустот), вирівняти перепади по рівню площини, вони не повинні перевищувати 5 см.

Далі поверхню необхідно ретельно загрунтувати. Це дозволить знепилити поверхню і поліпшити адгезію.

Наступним кроком є ​​кріплення цокольного металевого профілю за допомогою шурупів і установка базових маяків.

Щоб схоплювання клеючої речовини відбулося максимально ефективно, погода повинна бути сухою і безвітряною, відносна вологість навколишнього середовища - не більше 80%. Не допускається проводити роботи при температурі менше + 5С.

Монтаж пінополасту

2. Замішування клею і нанесення його на плити необхідно виконувати виходячи з рекомендацій виробника. Клей наносять на пінопласт, потім, відразу ставлять на потрібне місце і злегка притискають.

Приклеюють плити знизу і по периметру будівлі. Шви повинні бути мінімальними, не більше 2 мм, щоб виключити утворення містків холоду. Щілини закладаються або шматочками утеплювача, або монтажною піною.

Механічна фіксація пінопласту

3. Відразу після приклеювання, пінопласт фіксують механічно за допомогою тарілчастих дюбелів. Електродрилем просвердлюють отвір і встановлюють дюбель. Краще застосовувати грибки з металевими цвяхами. Довжину дюбеля необхідно обрати таку що б в стіну зайшло як мінімум 4-5 см. У кожну плиту мінімум 5 шт (в залежності від механічного навантаження від вітрів): по одному в кутах і один - в центрі.

Кожен наступний горизонтальний ряд плит потрібно змістити на половину плити нижнього, тобто розміщувати утеплювач в шаховому порядку. Це дозволить уникнути вертикальних тріщин. Далі потрібно зробити затирку швів між стиками плит, щоб не було виступаючих поверхонь або великих щілин. Для цього використовують серпянку. На кути встановити профільні куточки. Далі можна приступати до армування.

Армування площини

4. Після приклеювання пінопласту, приступають до армування і оштукатурювання. Для цього Вам потрібна фасадна армована склосітка та штукатурка. Склосітку беріть обов'язково фасадну або для зовнішніх робіт, щільністю від 110 до 160 гр / м2. Штукатурка повинна бути адаптованою до перепадів вологості, температур, великої кількості опадів.

Змішують штукатурку відповідно до інструкції. Наносять та розподіляють широким шпателем або правилом. Накладають перший шар, встановлюють склосітку, трошки при цьому втопивши в шар штукатурки. Зверху наносять ще один шар штукатурки. На цьому етапі необхідно добитися ідеально рівної поверхні.

Фінальне оздоблення

5. Після висихання штукатурки можна братися за фінішне оздоблення. Тут фасад можна фарбувати, наносити декоративну штукатурку, облицювати каменем, мозаїкою та чим завгодно.