Що таке цемент?

Цемент, мабуть найдавніша суміш, яку винайшли для зчіпки матеріалів в будівництві.

Чи замислювалися ви про те, що таке цемент і з чого ж він зроблений? Чи знали ви який процес виробництва проходить він перед тим, як потрапити на полиці магазинів?

Чи знайшли ви чітку відповідь на ваші питання про цемент? Ні? - Тоді ця стаття відкриє двері у виробництво основи для практично будь-якої будівельної суміші - цементу.

 

Цемент представляє собою суху суміш клінкеру, мінеральних добавок (пластифікаторів, присадок, тощо) та гіпсу. Це сипуча однорідна маса сірого кольору.

При додаванні води в цемент, виходить розчин пастоподібного виду, який з легкістю наноситься на будь-яку шорстку поверхню.

Після застигання, утворюється найміцніше з'єднання будівельних матеріалів. Саме завдяки цим якостям, з цементу виготовляють штучний камінь.

 

Виготовлення та склад

Виготовляється шляхом випалу при температурі 1450°C вапняку і глини. В результаті чого виходить напівфабрикат, який називається - клінкер. Він є основою цементу. Далі, при його подрібненні, до нього додають добавки.

 

Існує три методи виготовлення цементу:

  1. Сухий;
  2. Мокрий;
  3. Комбінований.

 

Сухий спосіб виготовлення - мабуть, найоптимальніший за енерговитратами і собівартості, оскільки об'єднує в собі кілька процесів одночасно. У кульовий млин одночасно засипають всі компоненти, подрібнюють і відразу ж там просушують.

Мокрий метод - для виготовлення замінюють один компонент - вапно на крейду та додають воду. Ще однією умовою є те, що основні складові (шихта) повинні містити 50% вологи.

Комбінований - об'єднує два вищевказаних методу, в результаті чого після випалу, отримуємо напівсухий склад з 18% вологи.

 

Процентне співвідношення і складові цементної суміші можуть бути різними. Це впливає на його міцність, зносостійкість, колір, призначення та інші характеристики.

 

Важливо знати, що чим менше фракція помелу клінкеру, тим вище марка цементу. Це означає, що його експлуатаційні якості будуть надійніше, міцніше. Рекомендований розмір часток від 40 до 80 мкм.

 

Час застигання


Після нанесення, склад відносно швидко схоплюється. У теплий період, час застигання 2-3 години. У холодний період - до 10 годин. Якщо температура знизиться до 0 градусів, то розчин може застигати до 20 годин. Що б прискорити або сповільнити процес зчіпки, в розчин вводять спеціальні добавки.

 

Термін придатності

Цемент має обмежений термін придатності - близько двох місяців, при зберіганні згідно з рекомендаціями виробника. Якщо ж упаковка герметично закрита і умови зберігання дотримуються, то термін експлуатації збільшується до року. Важливо мати на увазі, що чим довше зберігається цемент, тим нижче стає його якість.

Марка цементу

Кожна з марок вказує на фізико-технічні властивості в певних умовах застосування. Оцінюється цемент по його міцності на стиск при затвердінні, а також - кількості, в процентному співвідношенні, домішок і розмірі його помелу.

 

Як розшифрувати індикатори показників?

Приклад:

ПЦ II/А-Ш-500

ПЦ - портландцемент
II - тип
А - підтип з відсотковим складом добавок 6-20%
Ш - добавка шлак
500 - міцність кг/см² 

 

Типи цементів

Тип

Найменування Абревіатура Підтип А Підтип В  
І Портландцемент ПЦ I - -  
II Портландцемент з добавками

ПЦ II/А-Ш, ПЦ II/Б-Ш, ПЦ II-П, ПЦ II-З, ПЦ II-В, ПЦII/А-К,

ПЦII/Б-К

6% - 20% 21%-35%  
III Шлакопортландцемент ШПЦ III/А, ШПЦ III/Б 35%-64% 20%-34%  
IV Пуцолановий цемент ПЦЦ IV/А, ПЦЦ IV/Б 21%-35% 36%-55%  
Композиційний цемент КЦ V/А, КЦ V/Б 40%-64% 20%-39%  

 

Розшифровка абревіатури:

Ш - шлак

П - пуцолан

З - зола

В - вапно

К - композиція мінеральної добавки

Індикатори міцності цементу


Цифрою позначається max міцність для цементу.

Наприклад - цемент марки 500 max навантаження - 50 МПа.

  • 300;
  • 400;
  • 400P;
  • 500;
  • 500P;
  • 550;
  • 600.

Також, є показник наявності або відсутності мінеральних добавок:

  • D0;
  • D5;
  • D20.

де 0 - вказує на відсутність добавок.

 

Найпоширеніші марки - М400, М400D0, М500. Купити цемент зазначених марок ви завжди зможете у нас на сайті.

 

 

Щоб купити цемент надійної якості і не витрачати час на пошуки - звертайтесь до наших спеціалістів, які залюбки допоможуть вам у виборі та розрахунку необхідної кількості.