Ви часто буваєте в різних країнах, подорожуючи або по бізнесу, або ж перший раз збираєтеся вибратися за бугор. Неважливо. Окрім наявності щеплень і володіння законами, в вашому арсеналі знань повинні бути і різні дрібниці, які можуть зірвати вам важливі переговори або зіпсувати відпочинок.

Вам потрібно зарядити телефон, ноутбук, камеру або який-небудь інший гаджет. Все начебто просто. Вже і готель хороший забронювали, знайшли затишну кафешку з вай-фай. Але тут біда. Вилка зарядного пристрою не підходить до розетки. Невже така дрібниця може зруйнувати плани? Може. Тому ми хочемо допомогти вам.

Що ж робити?

В аеропортах, звичайно, продаються адаптери, але краще продумати заздалегідь, щоб не купувати шматок пластмаси за ціною смартфона. Всі ми знаємо скільки накручують місцеві бізнесмени на таких дрібницях.

У різних країнах різні розетки

Так ось. Переходимо до конкретики. Всього людство змогло придумати 13 основних типів розеток. Вони відрізняються не тільки формою і розміром, але і максимальним струмом і наявністю з'єднання для заземлення.

Деякі розетки можуть бути навіть зовні схожі, але насправді відрізнятися за формою, розміром гнізд тощо. Тому краще точно дізнатися який тип в тій країні, куди ви збираєтеся. Зазвичай це закріплено законодавчо в контексті прописаних норм і стандартів.

Найчастіше в світі використовуються такі ж розетки як у нас (європейський тип) і так звані "американські". Але інші 11 не дають мандрівникам спокійно жити.

Типи розеток

Як ми вже говорили, всього їх існує 13 основних типів.

Найнеприємніше в цьому всьому, що зовні схожі розетки можуть відрізнятися напругою. Якщо у нас воно варіюється від 220 до 240 В, то в Штатах і Японії - від 100 до 127 В. Якщо не перевірите заздалегідь - спалите свій смартфон.

Розетка тип А - таким типом розеток користуються в більшості країн Північної та Центральної Америки, в Японії, ну і практично скрізь, де схожа напруга - 110 В.

Розетка тип B - схожий на перший, тому зазвичай використовують там же, де і тип А.

Розетка тип C - переважна більшість наших девайсів живляться від таких розеток. Тут напруга становить 220В.

Тип D - встановлюють в Індії, Непалі, Намібії, на Шрі-Ланці.

Тип E - найчастіше можна побачити в Польщі, Франції та Бельгії.

Тип F - такі розетки знайдете в Німеччині, Австрії, Голландії, Норвегії, Швеції.

Тип G -встановлюють в Англії, Ірландії, на Мальті і Кіпрі, Малайзії, Сінгапурі та Гонконгу.

Тип H - особливий тип, який використовують тільки в Ізраїлі та в секторі Газа. Не сумісна ні з якою іншою вилкою, призначена для значень напруги 220 В і струму до 16 А.

Тип I - можна побачити в Австралії, Новій Зеландії, Папуа-Нової Гвінеї й Аргентині.

Тип J -встановлюють в Швейцарії, Ліхтенштейні, Ефіопії, Руанді і на Мальдівах. Тому якщо збираєтеся на райський відпочинок - не забудьте спеціальний адаптер.

Тип K - можна знайти в Данії, Гренландії, Бангладеші, Сенегалі та на Мальдівах.

Тип L - є збіги з розеткою типу C, але з круглим контактом заземлення. Використовується в Італії, Чилі, Ефіопії, Тунісі і на Кубі.

Тип М - з трьома круглими контактами в формі трикутника, а контакт заземлення явно товщий за дві інших. Така розетка зможе живити пристрої струмом до 15 А. Використовується в ПАР, Свазіленді і Лесото.

Тип N - два контакти, які паралельні один одному. Є заземлення, а вольтаж - 220 В. Зазвичай використовується в Бразилії.

Збережіть статтю в закладки, щоб заощадити час і гроші.