Багатьом здається, що освітлення не така вже й важлива штука. Головне, щоб одина люстра була, а там розберемося. Це величезна помилка. Чому? Адже освітлення - це дроти, і кожен новий світильник - це додаткове руйнування стін. Саме тому освітлення потрібно продумати до того, як ви почали робити декорацію стін і стелі.

Основне світло

Начебто все просто. Вибираємо люстру, щоб підходила під інтер'єр і вуаля - проблема з освітленням вирішена. Але ні. Потрібно враховувати комфортність світла. Воно повинно бути м'яким та не бити в очі.

Останнім часом стало тенденцією вибирати галогенні або люмінесцентні лампи, які прикривають вітражами.

У цій справі важливо вибрати правильний абажур, щоб він розсіював світло, але і не дуже його прикривав.

Якщо ви вирішили монтувати натяжну стелю, то додаткове освіження можна вмонтувати під неї. Це виглядає досить ефектно.

Точкові світильники

Ви хочете спокійно почитати або попрацювати в спальні, а ваша половинка вже спить? У цій справі не обійтися без місцевих світильників. Їх зазвичай встановлюють над ліжком і, близько робочих або туалетних столиків. Це може бути і нічник (якщо раптом ви боїтеся темряви - кращий вихід), і настільна лампа, і торшер, і настінний бра, і різноманітні декоративні елементи, які дають світло.

Рівень такого світла повинен розташовуватися приблизно в 1,3 метра від підлоги. Якщо раптом ви не продумали таке освітлення заздалегідь, то підлоговий торшер стане тут оптимальним варіантом.

Якщо ви вирішили зайнятися монтажем освітлювальних приладів самостійно, то для якісного ремонту, необхідно вибирати якісні інструменти і будматеріали.