Нарешті, коли закривається сезон фасадних робіт, можна приступати до внутрішніх робіт або, як частіше можна почути - до внутрянки.

Внутрянка - це роботи які виконуються всередині будівлі: грунтування, штукатурення, стяжка, створення перегородок, шпаклювання тощо.

В цій статті ми розглянемо основні процеси створення перегородок і що для цього може знадобиться.

Найчастіше перегородки роблять з ГКЛ (гіпсокартонних листів). Це - швидко, незатратно та довговічно, при умовах дотримання технології.

 

Перегородка з гіпсокартонних листів, по суті, є порожнистою конструкцією. Це каркас, обшитий листами гіпсокартону, між якими, може бути утеплювач.

Так як гіпсокартон нажаль не фіксується сам по собі на місці, необхідно створити під нього каркас. Купити гіпсокартонну систему вигідно та комплексно, як завжди, можна в нашому інтернет-магазині.

Спочатку зазначимо головні етапи нашого будівництва перегородки, щоб не витрачати зайвого часу на спогади "що за чим і для чого" в процесі:

  1. Визначення місця для перегородки та його підготовка
  2. Закупка матеріалів та підготовка необхідного інструменту
  3. Замір та розмітка місця для перегородки
  4. Монтаж каркасу з профільної конструкції
  5. Прокладання комунікаційних систем та електромонтажні роботи
  6. Прокладання звукоізоляції/утеплювача
  7. Обшивка конструкцій гіпсокартоном
  8. Малярні роботи.

 

Складаємо список того, що нам обов'язково знадобиться для створення гіпсокартонної перегородки. Крім спеціаліста, коштів та старанності, вам знадобляться:

  1. Гіпсокартон
  2. Профіль для ГКЛ
  3. Кріплення для ГКЛ
  4. Клей для ГКЛ
  5. Кутники та маяки
  6. Стрічка серпянка для швів та демпферна стрічка
  7. Саморізи для ГК та дюбель-цвяхи
  8. Ручний інструмент (викрутка, пилка по металу або ножиці по металу, просікач для профілю, будівельний ніж тощо)
  9. Електроінструмент (перфоратор, дриль, шуруповерт тощо)
  10. Малярний інструмент
  11. Матеріал для звукоізоляції/утеплювач
  12. Дерев'яні бруси (якщо треба зміцнити конструкцію для дверей)
  13. Грунтівка
  14. Шпаклівка

 

Перш ніж купити гіпсокартон, треба зрозуміти який він є та що саме вам буде необхідно. Гіпсокартонні листи поділяються на види за його призначенням.

Гіпсокартон - плитний будівельний матеріал, що складається з шарів гіпсу і паперу з двох сторін.

Чи залишились в світі будівлі, в яких ні разу не використали гіпсокартон? На нашу думку - ні, гіпсокартон скрізь.

 

Обираючи гіпсокартон рекомендуємо ознайомитись з основою кольорового маркування та його поділ за призначенням:

  1. Стандартний гіпсокартон - призначений для облаштування стін, перегородок і стель в сухих опалюваних приміщеннях, де рівень температури і вологості не перевищує норму до 70%. Має сірий колір листа.
  2. Вологостійкий гіпсокартон - використовується у вологих приміщеннях, до яких відноситься кухня і ванна кімната, так як в ньому містяться добавки, які сприяють зниженню поглинання вологи, завдяки чому він не втрачає свою форму і не розшаровується. Він стійкий до утворення грибка і цвілі. Зазвичай, має зелений колір.
  3. Вогнестійкий ударостійкий гіпсокартон - спеціальний вид, що володіє підвищеною опірністю до впливу полум'я. Внутрішня частина таких листів містить мінеральні волокна і добавки, які надають підвищену вогнестійкість. Його застосовують в місцях, з підвищеними вимогами пожежної безпеки. Також, він більш міцний, підходить для стін-опор, на які будуть навішуватись важкі меблі. Колір забарвлення - рожевий.

Тепер, маючи цю інформацію, ви можете з легкістю купити ГКЛ, не сумніваючись у правильності призначення.

Важливо! Фахівці рекомендують використовувати, для обшивки, ГКЛ товщиною не менше 12,5 мм. Так конструкція буде більш міцнішою і жорсткішою. Більш тонкі листи легше пошкодити, вони менш звукоізоляційні та не витримають на собі навіть навісну полицю.

 

На початку статті, ми згадували такий термін, як "гіпсокартонна система". Основою майже кожної перегородки з ГКЛ являється каркас з профілю та кріплень для нього. 

Ця конструкція відносно швидко та легко збирається за допомогою попередніх замірів вимірювальним інструментом та нарізанню матеріалу відповідних розмірів. Використовують направляючі (горизонтальні) та стієчні (вертикальні) профілі для ГК. Вони мають П-образну форму. Фіксується профіль за допомогою саморізів, просікача та електроінструменту. Більше інформації про профільні системи ви маєте змогу прочитати в нашій статті: https://akvilon.ua/ua/profilnye-sistemy-dlya-gipsokartona.-aktualno.-krayne-neobkhodimo.-nadezhno./ 

В примиканнях каркасу зі стіною, стелею та підлогою, прокладають демпферну стрічку. Вона виконує роль ущільнювача для щільного примикання направляючих до основи, поглинає вібрацію від конструктиву будови та підвищує рівень звукоізоляції.

Важливо! Якщо планується монтаж дверей, то стійки каркасу треба робити від дверного отвору до стін.

 

Коли каркас встановлений і проведені необхідні комунікації, починають обшивку гіпсокартоном. Спочатку зашивають одну сторону, потім прокладають звукоізоляцію/утеплювач (найчастіше використовують мінвату). Інколи, не використовують утеплювач, а для жорсткості та кращої звукоізоляції обшивають стіни в декілька шарів листами ГК з кожної сторони, приклеюючи кожний шар клеєм для ГК один до одного. Далі, зашивають другу сторону.

 

Щоб завершити нашу роботу, необхідно виконати етап малярних робіт:

  • зашпаклювати стики та місця саморізів
  • грунтування поверхні
  • шпатлювання стін в цілому

Наша робота завершена. Тепер ви можете підключати уяву чи дизайнера та обклеювати, фарбувати, прибивати чи викладати на стінах чого душа бажає!

Висновок: Будуйте надійно! Застосовуйте перевірені будматеріали за їх прямим призначенням і пам'ятайте - якщо планується ремонт чи будівництво - скоріше до нас!

Забезпечимо повну комплектацію всім необхідним:

  • Кращі ціни
  •  Перевірені бренди
  •  Своєчасні поставки
  • Консультація: чітко і по ділу!