Кожна людина, при впорядкуванні будинку, рано чи пізно стикається з дилемою в оформленні фасаду будинку.


Декоративна мозаїчна штукатурка, мабуть один з найдавніших матеріалів, який використовують для оштукатурювання будинків, як всередині, так і зовні. Вона має благородний вид, універсальна і довговічна.

 

Особливості:

 

  • Екологічність. Зерно виготовляється виключно з натуральних порід каменю, таких як: граніт, мармур, кварц. Доказом цього свідчать можливі крупиці відносно темного кольору або нерівної форми;
  • Паропроникність. За рахунок натуральної основи і спеціальним добавкам в складі, ваш будинок буде "дихати". Це перешкоджає появі цвілі, грибків та інших паразитуючих мікроорганізмів;
  • Довговічність. Тривалий термін служби, при дотриманні всіх рекомендацій від виробника;
  • Високоеластичність, тріщиностійкість та ударостійкість. Зручний в роботі, витривалий при механічному впливі. За рахунок своєї еластичності, можливо виконувати фактурне декорування, шляхом нанесення різної товщини покриття;
  • Стійкий до температурних перепадів і атмосферних впливів, УФ-світла. Штукатурка практично не вигоряє, тому що в складі крихта натурального каменю природного кольору;
  • Невибагливість до основи для нанесення. За рахунок того, що до складу входять спеціальні добавки і пластифікатори, декоративну мозаїчну штукатурку можна наносити на бетонну, обштукатурену цементно-піщаним розчином, кам'яну, цегляну, гіпсову, вапняну і т.д. поверхні;
  • Водовідштовхувальне покриття. Даний фасад спокійно можна мити водою, покриття є стійким до агресивного зовнішнього середовища;
  • Широка палітра кольорів. За рахунок можливості фарбування сполучних компонентів в даній суміші, можливо домогтися неймовірних відтінків. У поєднанні з натуральним каменем, ефект на стіні буде приголомшливим.

 

 

Варто зазначити, що даний вид декоративної штукатурки є високої вартості, але дані витрати себе в повній мірі виправдовують.

 

Важливо знати: виробник завжди рекомендує купувати продукцію з однієї партії, використовувати воду з одного й того ж джерела і завжди в одній і тій же пропорції для того щоб виключити можливість неоднорідності відтінку. Так само, краще робити закупівлю з запасом, враховуючи можливу непередбачену витрату суміші.

Організація робочого процесу перед нанесенням фасадної штукатурки

 

При оштукатурюванні фасаду використовується два види декоративної мозаїчної штукатурки: дрібнозерниста - для цоколя, грубозерниста - для стін. Варто врахувати, що чим більше зерно - тим більше витрата сировини.

Нюансом нашого покриття є те, що його не реконструюють. Тому, щоб уникнути відколів, відшарування, нерівності покриття і неоднорідності кольору, рекомендуємо залучити профільного фахівця.

Оптимальна температура для нанесення +20 - + 22°C. Варто уникати потрапляння прямих сонячних променів і попадання опадів, сильних поривів вітру, тому що можливе неравномірне застигання клею. У зв'язку з цим може утворитися погана зчіпка з поверхнею.

Перед нанесенням, необхідно ретельно обробити поверхню: позбавитись від старого покриття (якщо таке присутнє), вирівняти нерівності, зашпаклювати глибокі тріщини і відколи, ретельно просушити, очистити від масляних плям і пилу, прогрунтувати поверхню спеціальною грунтівкою, при явній неоднорідності кольору стін, вирівняти тон грунт-фарбою. Дані товари ви можете купити недорого з доставкою у нас, знаходяться вони в розділі: Головна - Каталог - Утеплення фасаду - Грунтовки.

 

Перед початком робіт, слід перевірити наявність всіх супутніх інструментів - малярних і оздоблювальних, таких як:

 

Особливості нанесення

Використовується метод "мокре на мокре". Не можна допускати висихання вже затертого шару до нанесення наступного. Необхідно заздалегідь планувати час для штукатурення фасаду з розрахунком нюансу - необхідно вкластися в день. Відповідно, не можна робити тривалих перерв на тих ділянках, які повинні бути в одному кольорі. Якщо нанесли склад на півстіни і після її прихоплювання/застигання продовжити, буде видно перехід і можливо, що буде відрізнятися відтінок.

 

 

Не мало важлива техніка роботи шпателем - наносимо знизу-вгору, потім розтягуємо в потрібному напрямку.

Щоб виключити можливість прогалин, гарненько затираємо поверхню теркою.

Потім, якщо ви зібралися надавати фактурності поверхні, прикладаємо штампи, трафарети і т.д.

Навіщо вам знадобиться міксер будівельний? Декоративна мозаїчна штукатурка продається в сухому і готовому до нанесення вигляді. Першу - нам необхідно змішувати з водою і збивати до однорідності, другу - виробник рекомендує обов'язково перемішувати, тому що важкі частки осідають на дно.

Вище ми писали про те, що декоративну мозаїчну штукатурку можна наносити на різні поверхні. Опишемо вимоги виробника до деяких з них:

Монолітний бетон - вік не менше трьох місяців, вологість не більш 4%.

Цементно-піщана, цементно-вапняна штукатурка - не менше 28 діб, вологість не більше 4%.

Гіпс - вологість не менше 1%.

Дерев'яна поверхня - товщина не менше 20 мм, вологість не більше 8%.

 

Якщо у вас залишилися ще питання по штукатуренню, необхідні супутні матеріали для утеплення фасаду - наші фахівці з радістю вам допоможуть.