Душова кабіна повинна підходити вам за багатьма характеристиками, а це вже залежить від форми і матеріалу. Найважливішими аспектами вважаються матеріал і форма піддону. Сьогодні ми поговоримо про різні види і їх характеристиках.

Форма піддону

Сучасний ринок сантехніки має велику різноманітність, а якщо робити на замовлення, то можна придбати будь-які форми. Але є перелік основних форм піддонів для душа: півколо (найпопулярніша, особливо в невеликих санвузлах), квадрат, прямокутник, і асиметрія.

Матеріал піддону

Для виробництва душових піддонів найчастіше використовуються такі матеріали як метал, кераміка, чавун, камінь, акрил і навіть скло.

Чавунний піддон

Цей вид часто можна побачити в державних установах і старих будинках. Він довговічний, надійний, добре тримає тепло і не вимагає посилення. Однак, на жаль, чавунні піддони мають і мінуси: вони важкі і довго нагріваються.

Сталевий піддон

Вони недорогі, але мають досить багато недоліків. Так, як при виробництві таких піддонів використовується тонка сталь, вони вимагають додаткового посилення, створюють багато шуму (навіть від простого падіння води), швидко охолоджуються і можуть іржавіти.

Однак не все так погано, є більш дорогі моделі, де використовують більш товсту сталь. Також усі сталеві піддони швидко нагріваються.

Акриловий піддон

Вони недорогі, легко монтуються і не іржавіють, швидко нагріваються і довго тримають температуру. Додатковий плюс - це простота монтажу і протиковзка поверхня.

Акрил хоч і міцний в цілому, але точковий тиск переносить погано. Наприклад, такий піддон може тріснути, якщо упустити на нього щось досить важке і міцне. Також якщо матеріал тонкий може знадобиться зміцнення.

Кам'яний і скляний піддони

У магазині знайти такі практично неможливо, хіба що в шоу-румах елітної сантехніки. Найчастіше такі види виробляють на замовлення.

Герметик

Після мук вибору у кожної людини виникає питання: "Як встановити піддон для душу?". Який би ви не обрали піддон, до нього обов'язково потрібно купити якісний герметик. Саме завдяки йому монтаж в результаті виходить надійним. Найчастіше будівельники обирають прозорий силіконовий герметик. Для зручності робіт краще використовувати спеціальний пістолет для герметика.