Мозаїчна штукатурка - це суміш акрилової смоли з природною кам'яною крихтою або іншими в'яжучими матеріалами. Подібною сумішшю з легкістю можна обробити різні внутрішні і зовнішні поверхні.

Кам'яна крихта мозаїчної штукатурки має діаметр в межах 0,8-3 мм і допомагає створити зернисту структуру на основі стін.

 

Яка буває мозаїчна штукатурка

Завдяки особливому складу, мозаїчна штукатурка має стійкість до впливу ультрафіолету, температурних перепадів та підвищеної вологості. Навіть під впливом зовнішніх чинників мозаїчна штукатурка довго зберігає початковий колір. Універсальність штукатурки дає можливість використовувати суміш на основах з каменю, цегли, бетону, цементно-піщаного розчину. Завдяки широкому асортименту колірних та текстурних рішень, за допомогою мозаїчної штукатурки можна створювати унікальні інтер'єрні рішення. Відповідно до області застосування, штукатурки поділяють на:

  • фасадні;

  • штукатурки для застосування всередині приміщень;

  • для обробки цоколя.

Різняться сумішіі кам'яною крихтою, точніше її розміром. Штукатурка великої фракції має наповнювач фрагментом від 1,5 до 2 мм. Середня фракція штукатурки відрізняються зернами від 1,2 до 1,5 мм. Дрібна фракція має наповнювач від 0,9 до 1,2 мм. Відповідно тонкотекстурні мозаїчні суміші представлені з фракцією до 0,9 мм.

Якщо ж говорити про тип в'яжучої речовини, то можна виділити акрилові, мінеральні, силікатні та силіконові мозаїчні штукатурки.

Перш ніж приступати до робіт з мозаїчною штукатуркою, необхідно буде попрацювати нержавіючими шпателями різних розмірів, пензлями, трафаретами та валиками для формування малюнка, терками, кельмами.

Перед нанесенням мозаїчної штукатурки необхідно як слід підготувати поверхню. Для цього очищаємо її, закладаємо тріщини і обробляємо основу стартовою штукатуркою. Після повного висихання суміші її як слід необхідно прогрунтувати.

 

Робота зі штукатуркою зовні будівлі

Ідеальним часом року для проведення робіт стане весна, а точніше квітень-травень. Наносячи суміш вручну, слід озброїтися широким шпателем. З його допомогою створюються смуги зверху вниз без висихання попереднього шару. За допомогою терки поверхня ретельно розгладжується. Якщо ж серед завдань створення візерунка - можна використовувати трафарет. Після повного висихання мозаїчна штукатурка надає поверхні неперевершений вигляд.

 

Роботи з сумішшю для цоколя 

Вони практично нічим не відрізняються від зовнішніх. Різниться лише сам склад. Зазвичай на упаковці є інструкція, якщо розчин має свої особливості, не притаманні іншим сумішам. 

 

Штукатурка для внутрішніх робіт

Стіни всередині будівлі також вимагають попередньої обробки. При виборі суміші необхідно враховувати тип приміщення. Так для кухні стануть знахідкою акрилові штукатурки, для спальні і вітальні - гіпсові. Наносити мозаїчну штукатурку доцільно шпателем і теркою, допомагати при цьому валиком і губками. Через 48 годин після висихання стіни, можна милуватися результатом.

 

Читайте також: Як обрати фасадну штукатурку: яка буде довговічною та естетичною