Плінтуса для стелі - це питання не тільки естетики, а й довговічності вашого оздоблення. Саме тому так важливо провести правильний монтаж. Сьогодні ми поговоримо про стельовий плінтус та його установку.

Однією з головних переваг такого способу декорування стиків є простота монтажу. Приклеїти плінтус своїми руками зможе будь-хто. Монтаж пінопластових та поліуретанових стельових плінтусів проводиться навіть в дві руки, без допомоги сторонніх.

Плюси стельового плінтуса

  • легкість;

  • простота монтажу;

  • естетичний вигляд;

  • запобігає відшаруванню шпалерних листів;

  • невисока ціна.

Що потрібно для монтажу стельового плінтуса

Щоб правильно приклеїти плінтус для стелі нам необхідно буде запастися певним набором будматеріалів та інструментів: ножівка та монтажний ніж, наждачний, стусло, лінійка, клей для плінтуса, сам плінтус, фарба і пензлик, шпатель і шпаклівка, олівець для позначок.

Процес монтажу

Сам процес ділиться на кілька етапів - від підбору підходящого плінтуса до його приклеювання і фарбування.

Підбір стельового плінтуса

Переважно його виробляють з легких матеріалів по типу пінопласту або поліуретану. Між собою вони схожі, але потрібно звертати увагу на розмір гранул. Вони повинні бути дрібними, адже такий виріб буде міцним. Також краще відмовитися від фактурних планок.

Експерти відзначають, що важливо вибирати плінтуса з однієї партії, адже вони можуть відрізнятися.

Розраховуємо матеріал

Щоб розрахувати необхідну кількість плінтуса для певного приміщення, потрібно виміряти периметр цієї кімнати і поділити на 2 метри (довжина однієї смужки). Округліть число в більшу сторону і додайте дві штуки про запас.

Зробіть розмітку приміщення

Щоб усе виглядало гармонійно, візуально розподіліть де і який шматочок буде знаходитися. Наприклад, дві середні смужки виглядають красивіше, ніж одна коротка і одна довга. Ще варто взяти до уваги, що довгий плінтус може і тріснути на нерівній поверхні.

Наріжте смужки плінтуса

Після розмітки ріжемо плінтус, відповідно необхідності. Робити це краще за допомогою стусла. У кутах потрібно бути особливо обережними: якщо у вас ідеально рівний кут в 90 градусів, то смужки потрібно буде нарізати під кутом 45 градусів. А для точного розпилу робіть позначки олівцем.

Клеїмо плінтус

Щоб зафіксувати плінтус, можна використовувати різноманітні адгезивні склади: силіконовий або акриловий герметик, рідкі цвяхи або взагалі полімерно-спиртовий клей. Краще за все обрати який-небудь полімерний клей, адже він швидко сохне і утворює водонепроникний шов.

Наносимо клей на дві поверхні, які стикаються зі стелею і стіною.

Клеїти його потрібно за особливою технологією: смужка, змащена клеєм, прикладається до поверхні на пару секунд, відривається, трохи підсихає протягом двох хвилин, а потім знову приклеюється. І так по периметру.

На наступну добу плінтус вже можна шпаклювати і фарбувати.

Ігор Волков

Працював на позициях прораба під час будівництва різноманітних об'єктів