У наш час, пластик використовується в усіх сферах - від харчової до будівельної.
За рахунок своєї універсальності він зміг зайняти своє місце на полиці у кожного споживача.

 

Чому люди часто використовують у своєму побуті пластикову тару:

  • Компактність;
  • Легка вага;
  • Универсальність у використанні;
  • Доступна ціна;
  • Можна використовувати для дітей;
  • Здатність витримувати температурні навантаження від заморожування до розігрівання;
  • Чудовий дизайн і широкий асортимент.


При виборі пластикового контейнера для зберігання їжі, необхідно приділити трохи часу на вивчення інформації на самому виробі, а саме - на маркуванні.

Вона класифікує продукт з пластика за його властивостями і призначенням.

 

 

Важливо, якщо ви піклуєтеся про екологію, варто знати, що не увесь пластик підлягає переробці.

Розглянемо детальніше кожне маркування.

1. РЕТЕ, ПЕТ - поліетилентерефталат. Можна використовувати для виготовлення тари для зберігання безалкогольних рідин (сік, мінеральна вода, молоко, олія, тощо) і одноразового посуду. Цю тару не можна розігрівати в мікрохвильовій печі. Підлягає переробці.

2. HDPE, ПНД - поліетилен високої щільності, а також низького тиску. Він є одним з найбезпечніших. Використовується у виготовленні харчових контейнерів для багаторазового користування, пакетів для молока, побутової хімії, косметики тощо. У нього можна поміщати гарячі продукти. Підлягає переробці.

3. HVC, V, ПВХ - полівінілхлорид. Не призначений для харчового зберігання. З нього виготовляють різноманітні плівки, сміттєві мішки, іграшки, технічну тару, віконні рами, підлогове покриття і багато чого іншого. Не підлягає переробці - при горінні токсичний!

4. LDPE, ПВД - поліетилен низької щільності і високого тиску. Досить безпечний. З нього виготовляють: харчові плівки, відра, пакети, труби. При відносній безпеці у використанні, він не особливо екологічний і може завдати шкоди екології, але не здоров'ю людини. Не для багаторазового використання. Підлягає переробці.

5. PP, ПП - поліпропілен. Використовується для виробництва харчових тар, багаторазового пластикового посуду, дитячого посуду та іграшок, лотків для холодильників. Він термостійкий і витримує розігрів у мікрохвильовій печі з підвищенням температури до 130ºС. Як і поліетилен високої щільності під №2, є практично найбезпечнішим і підлягає переробці.

6. PS, ПС - полістирол, він же пінопласт. Досить крихкий. З нього часто виробляють харчові лотки (для яєць, м'яса, риби, фруктів), одноразовий посуд, дитячі іграшки, квіткові горщики, валізи, упаковку для касет та CD-дисків, матеріали для теплоізоляції. Його не можна розігрівати через токсичність! Бажано не використовувати для їжі. Можлива переробка.

7.OTHER, ІНШЕ - інші види пластика. Для виробництва можуть бути використані як небезпечні токсичні речовини типу біфеноли А, так і ті, щодо є екологічними. Це досить міцний пластик. З нього часто роблять бюджетний посуд і різноманітні товари народного споживання. Не підлягає переробці.

Виходячи з вище зазначеного, для їжі бажано використовувати пластик з маркуванням "2" і "5".

 

Крім перерахованих класифікаторів, існують додаткові маркування. Чим більше їх зазначено на виробі - тим краще.

 

 

  • Найголовнішим значком, який обов'язковий для харчової тари це знак «Для харчових продуктів» (келих-виделка). Іноді зустрічається даний знак перекреслений. Це свідчить про те, що продукт не призначений для контакту з їжею.
  •  Знак «Сніжинка» означає, що дану тару можна піддавати заморожуванню. Найчастіше виробник поруч вказує температурний максимум.
  • Знак «тарілки з крапельками» (тарілки під душем) означає, що пластик можна мити в посудомийній машині. Він значно термо і хімічно стійкий.
  • Знак «піч з хвилями» свідчить про те, що продукт можна розігрівати в мікрохвильовій печі. Він термостійкий.
  • Знак із зазначенням певної температури. Так виробник повідомляє про температурний максимум для розігріву.
  • Також, зустрічається знак «NO TOXIC PLASTIC» - це означає, що в складі немає небезпечної речовини Бісфенол. Він достатньо екологічний і, відповідно, безпечний.

 

Вироби із пластику, при дотриманні правил експлуатації, є безпечними для Вашого здоров'я і покликані полегшити життя.

 

Дуже важливу роль для нашої екології несе розумна утилізація пластику. Не забувайте сортувати утиль по його різновідам. Збережіть природу для нашого майбутнього!

 

Завітайте в наш розділ дрібниць для кухні та оберіть серед розмаїття саме своє.

Наш асортимент здивує вас приємними цінами, спеціалісти з радістю нададать консультацію та оперативно оформлять замовлення!