Запах фарби досить різкий і неприємний. Вивітрюється він досить довго, тому краще попередити цю біду, ніж справлятися з її наслідками.

Фарбувати на свіжому повітрі

Логічно, але не у всіх є бажання виходити на вулицю. А дарма. Якщо вам необхідно пофарбувати або покрити лаком табуретку, то це краще зробити у дворі або як мінімум на балконі, якщо такий є. Адже під час фарбування запах вбирається в стіни і меблі та інші предмети, а на вулиці так не відбувається.

Однак варто зазначити, що фарбувати на вулиці можна тільки в погоду без вітру, щоб на свіжий шар фарби не занесло піску і сміття.

Добре вентилювати приміщення

Цей метод багатьом відомий, але як не дивно, далеко не всі ним користуються. А потім мучаться з головними болями. Якщо ви фарбуєте всередині приміщень, то обов'язково потрібно влаштувати хорошу вентиляцію. Робимо це за рахунок створення протягів (відкриваємо всі вікна і включаємо вентилятор).

Використовувати ванільну есенцію

Ванільну есенцію (нейтралізує запах) можна додати в банку з фарбою. Багато не треба - вистачить пари крапель. Однак потрібно обов'язково провести на невеликій кількості пробу - чи змінить фарба колір від есенції. Якщо змінить, то від подібної витівки слід відмовитися.

Увімкніть кондиціонер або вологопоглинач

Сильні запахи менше поширюються в сухому повітрі. Саме тому все, що висушує повітря, нам допоможе.

Розставте по кімнаті воду

Відра й тазики з водою, розставлені по периметру кімнати частково вберуть в себе пари фарби і лаку.

Для фарб на масляній основі в воду слід додати ще й поварену сіль. Багато хто відзначає, що цей спосіб досить ефективний.