Гіпсокартон - це порятунок для володарів дуже нерівних стін. З ним можна відмовитися від тривалого і витратного вирівнювання. Також монтаж гіпсокартону дозволяє зробити ще багато корисного і зручного для вашого житла. Сьогодні ми поговоримо про те, як це правильно робити.

Що нам знадобиться

Щоб зробити якісний монтаж гіпсокартону на стіни, потрібно мати при собі певний набір інструментів та будматеріалів:

Монтуємо каркас для гіпсокартонної конструкції

Спочатку визначаємо ступінь нахилу стіни (всередину і назовні приміщення) за допомогою виска: якщо висить грузило внизу на відстані від стіни - нахил всередину. Якщо ж впритул до пoвepxнocті і навіть лежить на ній, то потрібно поєднати грузило з нижнім кутом.

Робимо позначки на стелі дуже близько до стіни на кожному розі і з'єднуємо їх лінією (на неї потім монтуємо направляючий профіль). Потім за допомогою схилу робимо дві позначки по кутах і закріплюємо за ними направляючий профіль.

Тепер встановлюємо стійку профілю. Першими встановлюємо крайні (від верхнього до нижнього направляючого профіля), а за ними всі інші (в середньому будівельники монтують їх з кроком в 60 сантиметрів).

Коли установка стоєчних профілів закінчена, монтуємо ще 3-4 поперечки з кроком від 30 до 60 сантиметрів (в залежності від висоти стелі).

Кріпимо гіпcoкapтoн

Насамперед нарізаємо гіпсокартон на відповідні частини і обробляємо кромку за допомогою спеціального рубанка, створюючи маленьку канавку для забивання шпаклівкою.

Тепер на саморізи з кроком в 10-15 сантиметрів кріпимо листи гіпсокартону. Потрібно стежити за тим, щоб на одному профілі зіткнулись відразу два аркуша і щоб від краю панелі до кріплення було близько 1 - 1,5 сантиметра. Капелюшки закручуємо десь на пів сантиметра.

Шпаклюємо стики

Шпаклювальним розчином замазуємо шви між листами гіпсокартону. Зверху укладаємо армуючу стрічку до висихання нижнього шару, яку покриваємо шаром шпаклівки. Капелюшки саморізів також необхідно зашпаклювати.

Завершення робіт з гіпсокартоном

Після повного висихання шпаклівки на армуючій стрічці можемо приступати до декоративного оздоблення нашої конструкції, попередньо обробивши всю поверхню грунтовкою.

Варіантів тут маса: декоративна штукатурка, плитка, шпалери, фарба. Обираємо все виходячи з наших потреб і цільового призначення приміщення.