Обрати інтер'єр для дитячої кімнати - це дуже відповідальне завдання. Адже саме від того, як ви обладнаєте особистий простір дитини безпосередньо залежить і її психологічний стан та розвиток.

Крім цього, вимоги до такого приміщення набагато вище, ніж до інших.

 

Критерії підбору інтер'єру для дитячої

 

Перше, на що потрібно звертати увагу - це на хобі та інтереси дитини. Не варто гнатися за модними картинками з журналів та соціальних мереж. У свідомому віці самореалізація та дотримання його бажань - запорука міцної психіки і хороших стосунків у сім'ї. Радьтеся зі своїм чадом, питайте. Якщо ваш син любить морську тематику, то не варто обставляти всю кімнату футбольною атрибутикою. Не придушуйте бажання дитини.

Друге - це колірні рішення. Навіть якщо ваше чадо обожнює червоний колір, то не варто робити тотал ред в дитячій. Краще обрати яскраві елементи у вигляді подушок, картин або декоративного килимка. Чому? Агресивні кольори погано впливають на психіку. Вони є подразниками і можуть навіть позбавити вашу дитину спокійного сну.

Взагалі варто відмовитися від однотонних рішень. Тьмяні тони - можуть зробити дитину надмірно спокійною, а темні відтінки знизять активність. Тому поєднання пастельних тонів та яскравих елементів - найкраще рішення.

Третє - вік. Чим молодше, тим більше незвичайних і яскравих елементів. Лялькові будиночки, конструкції з гіпсокартону у вигляді дракона або чарівного замку, постери супергероїв... Дитина повинна розглядати, пробувати на дотик різні текстури, пізнавати світ через свої відчуття.

Якщо ж у вас підліток, то можна і озброїтися модними журналами. Підлітки частіше обирають стильні дизайни, які виглядають більш "доросло". Тут вже ніяких ляльок і корабликів з конструктора. Сірі тони, замість світло-блакитних та рожевих, сучасні модні аксесуари замість величезних ведмедів і барбі... У цьому випадку кімната повинна повністю передавати внутрішній світ дитини, адже в такому віці самовираження - мало не мета життя.

 

Четверте - відсутність гострих кутів і відкритих дротів. Просто замотати ізоляційною стрічкою і не чіпати - це не варіант для дитячої. Навіть якщо ваше чадо вже порівняно доросле - більше 12 років, то гострі кути все одно залишаються проблемою, адже підліток росте дуже швидко і не встигає звикнути до свого тіла. Тому багато хто в цьому віці трохи незграбний.

Основні вимоги до ремонту в дитячій

  • Комфортний температурний режим. Для цього в дитячій повинні бути якісні вікна з хорошими склопакетами, система теплої підлоги і кондиціонер;

  • Зручне ліжко з хорошим матрасом;

  • Робоче місце в вигляді письмового столу, де можна зробити уроки і пограти в ігри;

  • Екологічність. Перший критерій добору будматеріалів для дитячої - відсутність токсичності;

  • Комфортні колірні рішення. Вище ми вже говорили про їх вплив на психіку;

  • Індивідуальність. Якщо у вашої дитини є хобі і досягнення, то варто виділити для цього окреме місце - виставити саморобні фігурки, повісити картини або грамоти.

 

Ніка Васильєва

редактор блогу Аквілон, дизайнер