Створити цікавий та неординарний інтер'єр - це непросте завдання. Серед розмаїття стилів знайти той, в якому тобі буде комфорнто, - справа, над якою потрібно попотіти. Сьогодні ми розглянемо дизайн в стилі кітч.

Якщо всі інші стилі покликані віддати честь високим технологіям, розкоші, екологічності або високому мистецтву, то кітч, в свою чергу, був придуманий як сатирична пародія на серйозність в інтер'єрі.

Відмінності кітчу від інших стилів

Якщо хай-тек або техно виділяють вас оригінальністю і останніми новинками техніки, а фьюжн, наприклад, яскравими деталями і певною еклектикою, то цей стиль відрізняється від інших тим, що він занадто “кричить” і екстравагантний.

Цікаво, що елементи декору не є "кітчевими" з самого початку. Якщо ми прийдемо в магазин і попросимо люстру в стилі хай-тек або бароко, то нас точно зрозуміють і допоможуть з вибором, то ось з кітчем все не так просто. Тут потрібно покладатися тільки на свій смак та історію деяких предметів. Один з головних ознак кітчу - прес для цитрусових Juicy Salif від Філіпа Старка, спочатку відносився до футуристичного стилю або хай-тек. Як відзначають покупці, він непрактичний і в користуванні у більшості буває максимум два рази, тому і перетворився з необхідної речі в непотрібний декор. І найчастіше його можна побачити саме в кітчевих інтер'єрах.

 

Кому підійде інтер'єр в стилі кітч

 

Це або люди, які здатні над собою посміятися, або надмірно залежні від уваги оточуючих і готові завоювати її за всяку ціну. Також кітч вибирають або занадто багаті, або бідні.

Дизайн в стилі кітч

 

Суть стилю полягає в тому, щоб посміятися над усталеними непохитними традиціями, над історією і над розкішшю. Для кітчу характерні підробки люксових елітних аксесуарів, які виглядають так, ніби їх щойно наштампували в підвалі (непрофесіоналізм повинен бути помітним), просто величезна кількість різноманітного декору. Також для таких квартир характерний дисбаланс кольорової палітри.

 

Все це часто виглядає абсурдно і в колі дизайнерів думки про кітч розділилися - хтось вважає це несмаком, а хтось - стильним глузуванням над любителями розкоші. У такому стилі можна реалізувати будь-які бажання: поруч зі скринькою, привезеної з Індії, можна поставити улюблений бабусин сервіз і ніхто вас не зможе судити - стиль такий, що зробиш?

 

А для того, щоб ремонт прослужив вам довго, вибирайте якісні будматеріали та інструменти.

 

Ника Васильева

редактор блога Аквилон, дизайнер