Ви все ще нарікаєте на малий розмір своєї однокімнатної Хрущовки? У світі встановлюється тенденція до маленьких розмірів житла. Всім відомі японці і китайці вже не перший рік дивують світ своїми крихітними квартирами.

Але німецький архітектор Ван Бо Ле-Менцель придумав незвичайне рішення для тих, кого зачепили кризові часи. Він запропонував безкоштовні плани на модульний житловий будинок площею в один квадратний метр.

Що є в "одноквадратному" будинку

Цей будинок важко назвати навіть однокімнатним тому, що за своїм функціоналом він майже не поступається звичайним оселям Тут тобі і кабінет, і кухня, і спальня, і навіть будка для продажу квитків (видно автор проекту не дасть пропасти жодній можливості використовувати цю невелику коробочку).

З'явившись зовсім нещодавно на українському ринку, смарт-квартири користуються досить високим попитом. Багато забудовників іноді проектують цілий будинок під таке економ-житло. Але ось чи готові люди жити в такому маленькому будинку?

Чи можливі такі будинки на українському ринку нерухомості?

Це і нерухомістю не назвеш навіть тому, що його можна переміщати як заманеться. Тому навряд чи така будова зможе замінити повноцінні дачі, а вже тим більше квартири. Менталітет широкої української душі не дасть заточити себе в метрову коробку на десятиліття. Позитивний досвід Японії і Китаю навряд чи можна буде застосувати до нас.

Де можна використовувати такі смарт-будинки

Україна все більше і більше будується, в центрі міст і в селах з'являються нові житлові комплекси, торгові центри і ще багато різних будівель. Тут весь час працюють робітники і деякі навіть залишаються ночувати, бо живуть в іншому місті, також охороняти територію необхідно цілодобово. Ось в таких випадках і може знадобиться така конструкція. Застарілі заіржавілі вагончики, які стоять один на одному, зовсім не надають сил і бажання працювати, а ось такі міні-будинки - підійдуть ідеально. Вони не особливо затратні, але все ж затишніші за залізні коробки.