Зараз все більшої популярності в Україні набирає самостійне облаштування кухні. Індивідуальний дизайн, повна воля в декорі і функціоналі. Здавалося б, ви самі продумуєте кожну деталь і ризик того, що наступить розчарування, мінімальний. Насправді ж, часто буває навпаки. У гонитві за "каталожними" картинками, багато хто не враховуює дуже важливі деталі. Ось про них краще прочитати в статті, ніж страждати від незручностей в побуті. Ми підготували топ з шести найпоширеніших помилок в облаштуванні кухні.

1. Відкриті ящики

Ящики і полиці без дверей - це красиво тільки в каталогах меблевих магазинів. На фото там завжди красиво стоять квіточки, набори посуду, спеції або сувеніри. В реальному житті такі полиці швидко захламляются, там з'являються невідповідні фігурки, недоречні речі тощо. Та й пил там збирається більше, а воно нам треба на кухні?

2. Прозорі фасади

Закриті кольорові фасади хоч і виглядають трохи громіздко, але вони набагато практичніші, ніж прозорі скляні. Всі пакетики з крупами, приправами, виставка чашок ... Все це відкривається загальному огляду. Не завжди це добре.
Навіть якщо ви не хочете закритих дверей, є відмінний вибір - матове скло. Під ними все набагато менше видно, але і візуально вони ніби зменшують кухню.
Порада: ставте матовою поверхнею всередину шафки, щоб кіптява не в'їдалася в спеціальне покриття.

3. Розміщення мікрохвильової печі

Мікрохвильовка займає досить місця, а зовні - це громіздка шафа, яка не особливо вписується в інтер'єр кухні. Саме тому українці все частіше вибирають вбудовані мікрохвильові печі, їх ховають за дверцята в шафці. Важливо заздалегідь продумати висоту полиці, щоб її рівень був приблизно на рівні талії. Інше розташування не додає комфорту. Особливо, якщо у вашій родині всі різного зросту. Школяр навряд чи зможе розігріти собі поїсти, якщо мікрохвильовка стоїть практично під стелею.

4. Полиці в шафах

Мало хто приділяє цьому належну увагу. Вибираючи кухню, ми покладаємося на дизайнера в цій справі. За підсумком отримуємо однакові полиці, які не дають ергономічно використовувати внутрішній простір шафок. Десь у нас повинні стояти великі каструлі, десь маленькі баночки, а десь взагалі пакет з пакетами. Саме тому потрібно підбирати для себе полиці різної висоти, щоб великі предмети вміщалися без зусиль, а над маленькими не “гуляв" простір.

5. Фасадні ручки

Ручки - це те, на що звертають найменше уваги. Здавалося б, красиво і все. Далі вже не важливо, головне, щоб відкривалося. Насправді вони можуть доставити купу клопотів. Громіздкі гострі залишатимуть вам синці, а вигадливі - збирати пил і бруд.

6. Погані будівельні кріплення

Найчастіше установники самі вибирають будівельні кріплення і беруть що подешевше, але важливо, щоб вони були якісними. Нам же потрібно, аби вони витримали шафки з посудом і всякою всячиною.