Декоративна штукатурка "короїд" користується небувалою популярністю для облицювання інтер'єрних та фасадних стін. Вона створює цікавий малюнок із ефектом погризеної кори дерева (звідси і назва), який можна наносити кількома варіантами. Тому її активно розбирають як для оформлення приватних котеджів та заміських будинків, так і для офісних приміщень.

Підготовка поверхні

Декоративна штукатурка короїд добре лягає на різні види основи. Але важливо пам'ятати, що найкраще наносити її не на голу поверхню, а на заготовочний шар штукатурки. Також варто провести етап обробки спеціальним антисептичним засобом, який чудово захищає від шкідливих мікроорганізмів та цвілі.
Якщо ви вирішили купити короїда для оздоблення фасаду, то можете сміливо наносити його без ґрунтування на такі поверхні:

  • бетон
  • вапно

Готуємо штукатурну суміш короїд

Цей вид декоративної штукатурки можна купити вже в готовому вигляді (дорожче, але вимагатиме менше зусиль) та у формі сухої суміші, яку потрібно розводити у воді. Ось коротка інструкція:

  1. Візьміть чисту ємність (найзручніше – відро) і наповніть її чистою водою кімнатної температури (приблизно 20⁰С).
  2. Додайте у відро суху суміш (суворо дотримуйтесь пропорцій, вказаних на упаковці). Повільно додавайте суміш, ретельно розмішуючи розчин до однорідної маси без грудок.
  3. Дайте готовій суміші деякий час відстоятися (цілком достатньо 15 хвилин). Після цього знову перемішайте її та приступайте до роботи.

Зверніть увагу на термін роботи із декоративною штукатуркою. Зазвичай готовий розчин можна наносити протягом двох годин, але є такі марки, з якими довше 30 хвилин не попрацюєш (найчастіше виробники попереджають про це на упаковці). Якщо під час роботи “короїд” у відрі стає густим і в'язким, то його можна розбавити незначною кількістю чистої води.

 

 

 

Нанесення декоративної штукатурки короїд


Весь процес нанесення цього виду штукатурки не можна назвати складним.

  1. Візьміть робочий інструмент – це може бути шпатель або терка, виготовлені з нержавіючої сталі.
  2. Наберіть на робочий інструмент частину готового розчину і нанесіть на стіну, тримаючи інструмент під кутом в 60⁰. Товщина шару має становити товщину діаметру найбільшого зерна.
  3. Через деякий час після обробки частини стіни (близько 30-60 хвилин) на неї наносяться "короїдні штрихи". Це робиться за допомогою терки: тримайте її внакладку до основи і щільно притискайте до стіни. Якщо рухи робити у різних напрямках, то візерунок може вийти по-справжньому унікальним – залежить від вашого бачення та навичок.
  4. Останній етап – підсихання штукатурки. Це триватиме близько двох днів, якщо температура в кімнаті коливається від +5⁰ до +30⁰.

На короїда можна наносити фарбу. Чудово лягає силікатна, але найчастіше використовують акрилову (у неї більш доступна ціна).
Купити декоративну штукатурку короїд можна в інтернет-магазині Akvilon (м. Київ, Вишневе).