Підлогу зробили, стелю теж, вирівняли стіни і навіть шпалери вже поклеїли. Наче все. Основні роботи закінчені. Ну так, деякі сім'ї живуть при начебто завершеному ремонті по кілька років. Начебто ... Така дрібниця як плінтус (ну зовсім не дрібниця, якщо відверто говорити) може зіпсувати все враження від продуманого дизайну.

Бруд в стиках між підлогою і стіною, віддерті внизу шпалери. Ну і варто було лінуватися викласти цей нещасний плінтус? Ну ми ж не такі. Ну для того, щоб плінтус встановити, його ще потрібно обрати.

Підлоговий плінтус буває дуже різним: різні кольори, матеріал, розмір. У кожного є свої особливості і сьогодні ми про них поговоримо.

Дерев'яний плінтус

Один з найбільш перевірених і популярних варіантів - дерев'яний плінтус. Найчастіше він виконаний з того ж дерева, що і покриття для підлоги. Це вважається правилом, яке можна порушувати. Якщо ваша підлога зроблена з ясена, то можете вибирати плінтус хоч з дуба. Головне, щоб все вписувалося в загальну картину інтер'єру.

При виборі дерев'яного плінтуса не можна забувати, що після покриття лаком або будь-яким захисним покриттям, він може поміняти свій колір. Це питання можна вирішити попросивши у консультанта на точці продажу вже покритий лаком зразок. Якщо такого немає - не турбуйтеся. Можете намочити плінтус - він буде виглядати практично так само, як і при покритті лаком.

Дерев'яний плінтус - це перевірена роками річ, але недоліки у нього все ж є. Після кріплення він не знімається, а зазор між ним і стіною зовсім невеликий, тому прокласти якийсь кабель за ним неможливо.

Монтаж дерев'яних плінтусів

Сучасні плінтуси відрізняються своєю тонкістю. Через це просто прибити його цвяхами не вийде. Кріплення часто роблять за допомогою рідких цвяхів або дюбелів з шурупами.

Шпоновані і ламіновані плінтуса

Такі плінтуса дозволять збільшити спектр кольорів. Основа зазвичай виготовляється з дерева, а обробка - з фанери або ж невеликого шару шпони.

Ламіновані - дорожчі (імітують за текстурою цінні породи дерева). Вони відрізняються міцністю і екологічністю. Його основним плюсом є, що він досить таки стійкий до впливу зовнішніх умов ійого можна кріпити навіть на стіни з невеликими нерівностями. Ціна ламінованого плінтуса коливається від 1 до 3 доларів.

Гнучкий плінтус

Якщо у вас квадратна кімната, то, в принципі, немає особливої ​​необхідності в гнучкому плінтусі. Але якщо ж є округлі елементи - це ідеальний варіант. Однак далеко не всі готові викласти 50-70 доларів за плінтус.

Пластиковий плінтус

Ну і найдешевший варіант обробки контуру підлогового покриття - пластиковий плінтус. Не дивлячись на свою невисоку вартість, має досить таки хороші характеристики: не псуються від вологості і перепаду температур, не гниють, вологостійкі і легко очищаються від забруднень.

Форма і фактура нагадують дерев'яні, і є практично універсальними.