Теплоізоляція (або іншими словами утеплення) стає все більш популярним. Питання енергоефективності власного житла хвилюють кожного українця. Величезні платіжки за комунальні послуги, а особливо за опалення, змушують кожного замислитися над теплопровідністю стін своєї квартири.

 

Запобігаюча теплоізоляція

 

Знижує процес передачі тепла завдяки зниженій теплопровідності. Для таких утеплювачів найважливішим є коефіцієнт теплопровідності. Він повинен бути невисоким, адже чим він вищий, тим гірше буде зберігатися температура в будинку. Саме такий тип утеплення найчастіше використовують в будівництві і ремонті.

 

Такі утеплювачі теж в свою чергу поділяються на підвиди:

 

 

  • з неорганічною основою(скло, азбест, металургійний шлак, гірські породи, а найпопулярніший - це мінераловатний утеплювач (кам'яна, мінеральна і шлаковая вата));

  • з органічною основою (з'єднання вуглецю з пластмасою, пластиком, стиролом, полістиролом і поліетиленом, сюди входять також вичіски льону, деревні відходи, торф, овеча шерсть, а матеріали - пінополіуретан, пінопласт, спінений поліетилен, піноізол, арболітових утеплювач, ДСП і фіброліт);

  • змішані (азбестовий картон, повсть, папір, асбестодіатом, азбестоцемент та інші).

У кожного є свої плюси і недоліки. У утеплювачів з неорганічним підставою, наприклад, - це висока стійкість до вогню, негорючість, хімічна та біологічна стійкість, екологічність, хороша звукоізоляція і газопроникність. З недоліків тут - це велика вага, висока вартість і нестійкість до механічного впливу.