Перед тим, як приступити до ремонту дерев'яної підлоги, нам необхідно перевірити стан кожної мостини окремо, а потім конструкції в цілому. Це ми робимо для того, щоб зрозуміти де потрібно замінити всю підлогу, а де досить буде полагодити пару дощок.

Процес заміни дерев'яної підлоги

Якщо ваша підлога просто втратила презентабельний вигляд, то можна перевернути мостини лицьовою стороною вниз. Важливо пронумерувати елементи, щоб потім покласти їх на своє місце. А щоб дошки краще стикувалися, можна підкласти під них руберойд.

Якщо ж мостини не просто потерлися, а згнили, то їх потрібно замінити, Визначити гниття дерева легко - вдарте по дошці молотком, і якщо звук глухий, то мостина вже непридатна для використання. Гарна новина полягає в тому, що якщо таких дощок мало, то їх можна замінити окремо, не розбираючи всю конструкцію. Але якщо гнилих та інших непридатних елементів багато, то доведеться розбирати всю дерев'яну підлогу.

Ремонт старої дерев'яної підлоги

Якщо ваша підлога в непоганому стані і ви не хочете лізти в цілісність конструкції, то можна її лагодити: закрити дірки і щілини, зміцнити розхитані мостини, усунути скрип, тощо.

Скрип - це одна з найпоширеніших проблем. Вирішити її можна декількома способами:

  • найнадійніший спосіб - заміна деформованих лагів новими брусками ідентичного поперечного перерізу;

  • щілину, звідки лунає скрип, задути монтажною піною (не дуже довговічний спосіб);

  • забивання клинів (для більшого ефекту їх можна обмазати клеєм);

  • вкрутити саморізи біля цвяхів, які вийшли зі своїх гнізд.

Важливо під час ремонту використовувати якісні інструменти і будматеріали.