Якщо ви вибрали звичайну ванну - то зазвичай її ніжки і фасад виглядають далеко не на мільйон доларів. Саме тому досить поширеним явищем є екран. Найдешевший і простий в конструкції - це екран з гіпсокартону.

Початок монтажу екрану під ванну

Каркас екрану

Перше, що ми робимо - це формуємо і встановлюємо каркас. Тут немає строгих обмежень - вибирайте хоч будь-дерев'яний брус (4х4 сантиметри), хоч профіль з металу. Якщо ж ваш вибір припав на дерево - неодмінно обробіть його антисептиком із захистом від вологи, інакше ви ризикуєте мати цвіль і гниль.

При його установці потрібно враховувати, що зверху на гіпсокартон швидше за все будуть монтувати обшивку і декорувати. Тому каркас повинен бути заглиблений рівно на стільки, на скільки по товщині займе гіпсокартон разом з обробкою. Не забувайте використовувати схил для корекції щодо країв ванни.

По всьому краю закріплюється профіль UD, а підлоговий профіль потрібно пропрацювати герметиком для того, щоб вода не потрапляла під ванну і не провокувала підвищену вологість і грибок.

Після в вертикальному положенні монтується профіль CD з кріпленням до опорного профілю. Відстань між профілями має бути близько 60 сантиметрів. Якщо ви плануєте встановлювати ревізійні люки, то неодмінно вмонтовуйте додаткові стійки в тому місці.

Виступ для ніг

Для власної зручності бажано зробити виступ для того, щоб зручно було мити руки і взагалі стояти близько до ванної. В цьому випадку профіль монтується під нахилом з поглибленням на 10-15 сантиметрів. Каркас тут буде встановлено під кутом.

Який гіпсокартон вибрати для ванної

Для того, щоб обшити ванну, потрібно вибирати гіпсокартон із захистом від вологи (зазвичай він виготовляється в зеленому кольорі).

Нарізати його треба так, щоб було на 2 сантиметри менше, ніж висота всього екрану. Кріпляться вони на розжарені чорні саморізи по 15 сантиметрів. Головне вибирайте підходящу довжину шурупа, в іншому випадку ви ризикуєте пробити ванну.

Після закінчення обшивки грунтуем гіпсокартон і декоруємо всім, чим захочемо - декоративною штукатуркою, плиткою, шпалерами. Головне, щоб матеріал був стійкий до вологи.