Готуй сани влітку... Це актуально завжди. Тим більше в питанні будівельних робіт, адже їх набагато легше і дешевше проводити влітку. Не є винятком і утеплення будинку. Сьогодні ми поговоримо про те, які кроки необхідно зробити для енергоефективності свого житла.

Готуємо вікна до зими

Вікна - це найбільше джерело холоду. Саме звідси потрапляє найбільше холодного повітря. У пострадянських країнах звикли кожну зиму клеїти монтажний скотч, але це непрактично. У нас є два варіанти - купити нові вікна з хорошими склопакетами або ж закласти місця, де продуває, за допомогою монтажної піни або спеціального гелю. Крім того влітку це теж дуже практично, адже не буде проходити гаряче повітря і кондиціонер буде швидше охолоджувати приміщення.

Заміна радіаторів

Це головне джерело тепла в будинку. Тому він повинен бути якісним і безпечним.

Старі чавунні батареї часто вже не так добре обігрівають приміщення через свою зношеність. Найкраще придбати сталеві або біметалічні радіатори. Якщо ж у вашому будинку немає централізованого опалення, потрібно купити електричні радіатори.

Важливо знати, що подібні роботи виконуються поза опалювальним сезоном, тому літо - найкращий час.

Вхідні двері

По-перше, на вхідні двері обов'язково потрібні ущільнювачі. Якщо вони не передбачені в початковій конструкції, то потрібно їх наклеїти.

Ідеальним варіантом стане установка других вхідних дверей. Таким чином тепло буде краще зберігатися в квартирі.

Теплоізоляція балкона

Щоб зберегти тепло в квартирі, потрібно засклити балкон або лоджію. Це дозволить захистити ваш будинок від протягів і холоду. Крім скління, варто утеплити стіни і підлогу приміщення. Тут підійде практично все - мінеральна і базальтова вата, пінопласт і пінополістирол.