Мінеральна вата здобула славу найбільш універсального утеплювача. Цей сучасний і технологічний матеріал підходить для різних видів робіт з теплоізоляції. При цьому він безпечний, нескладний в експлуатації та негорючий. Тож не дивно, що мінвата вибилася в почесні фаворити не тільки у будівельників, а й у покупців (хоча матеріал не найдешевший).


Яку мінеральну вату обрати?

Одне з очевидних переваг цього утеплювача в тому, що він випускається в різних формах. Це дуже зручно і адаптує матеріал під різні будівельні потреби.

 

1. Мінеральна вата в рулонах. Являє собою м'який і пухнастий килимок, скручений в рулон, який застосовують для ізоляції горизонтальних та вертикальних основ. Даний матеріал не витримує сильного пресу, часто ним закривають технічні щілини в конструкції будівлі.

 

2. Мінеральна вата у формі м'яких матів. На відміну від рулонів, вони більш пружні і чудово зберігають свою початкову форму. В основному їх беруть для утеплення дахів та горищних приміщень, оскільки вони не провисають під своєю вагою і відмінно тримають форму.

 

3. Мінвата у вигляді жорстких і напівжорстких плит. Користуються великою популярністю для зовнішнього утеплення стін під нанесення штукатурки. Завдяки міцності і пружності ці плити добре витримують зовнішню навантаження у вигляді декількох шарів зовнішнього оздоблення. Напівтвердим плитам під силу навантаження до 5 кН / м.кв, а для жорстких варіантів цей показник становить 12 кН / м.кв. Цей вид вати найбільш довговічний і забезпечує кращий рівень теплоємності.

 

Класифікацію можна продовжити мінватою для "особливих" випадків. Мова про специфічні вимоги до матеріалу, коли для утеплення потрібна особлива мінвата з "додатковими" технічними властивостями. У таких випадках під замовлення виготовляють матеріал з більш складною структурою, як наприклад, фольгована мінвата або ж мінеральна вата з особливою мембраною (пароізоляційною або вітрозахисною) та ін.
 

На що звернути увагу при виборі мінеральної вати?

Усі хочуть придбати якісний товар. І для цього потрібно встежити за такими моментами:

 

  • Мінеральна вата повинна зберігатися в закритому приміщенні або хоча б під навісом. Матеріал повинен зберігатися в заводській упаковці. Практично весь товар загортають в термоусадочну плівку. Зверніть увагу на те, щоб вона не була пошкоджена з боків, де вата повинна бути обов'язково закритою.

  • Дорогі види мінеральної вати (мати з фольгованою плівкою та дорогі різновиди кам'яного матеріалу) повинні зберігатися в сухому приміщенні без натяку на вологу.

  • Ніколи не купуйте підмочену мінеральну вату. Вона підсохне, але вже не буде придатною до застосування.

  • Будівельники рекомендують обирати мінеральну вату з п'яти відомих брендів - Knauf, Ursa, Isover, Белтеп и Технониколь.

 

Також звертайте увагу на товщину та щільність мінеральної вати, на її показники пароізоляції й теплопровідності. Саме вони забезпечують стабільний температурний комфорт при найлютіших морозах на дворі.