Ніяких надздібностей для того, щоб прогрунтувати поверхню не потрібно, але наші лайфхаки спростять і поліпшать результат грунтування.

Обробка ґрунтовкою стіни під штукатурку

Якщо ви використовуєте грубу або м'яку штукатурку, то оптимальним вибором стане бетоноконтакт. Завдяки кварцовому наповнювачу (піску), цей вид грунтовки добре проникає в бетон і збільшує адгезію, захищає від вологи і вогкості.

Звичайна прогрунтовки бетону

Якщо ваш бетон має маленькі пори, то ґрунтовку слід підбирати під матеріал покриття. Якщо ж мова йде про бетонну підлогу, то найкраще використовувати поліуретанову ґрунтовку або на основі епоксидних смол. Їх переваги полягають в стійкості до механічних пошкоджень і хімічної дії, хорошому рівні адгезії, вирівнюванні і зміцненні бази.

Грунтовка під гідроізоляцію

У цьому питанні головне - це прогрунтувати. І вже не так важливо чим. Але якщо в планах використовувати обклеювальну гідроізоляцію цементної стяжки, то вибирайте бітумну ґрунтовку.

Зміцнююча грунтовка

Якщо ваша основа недостатньо міцна, то слід використовувати акрилову ґрунтовку. Вона добре цементує покриття, адже може входити на глибину до одного сантиметра. Наносити її потрібно в два етапи - спочатку великі пошкодження, потім всю поверхню.

Грунтовка під фарбування

Ніяких особливих вимог тут немає, але будівельники рекомендують вибирати ґрунтовку колір в колір з фарбою. Якщо ж мова йде про підлогове покриття, то спочатку наносять чорнову ґрунтовку, потім шпаклівку, потім звичайну грунтовку під колір фарби, а після висихання вже наносять саму фарбу.

Грунтовка для дерева

Найкраще для дерев'яних поверхонь використовувати алкідні грунтовки. Але також є багато інших варіантів грунтування дерева:

  • шелаковим на основі метилового спирту;

  • акрилові;

  • грунтовки для просочення деревини;

  • суміші для глибокої вакуумної просочення;

  • багатофункціональні грунтовки.

Грунтування металевих підстав

Фахівці рекомендують вузькоспеціалізовані грунтовки для металу, адже кожна різновид має свої особливості:

  • для антикорозійного захисту сталі або чорного металу вибираємо алкідно-уретанові грунтовки;

  • для алюмінію краще придбати фосфатуючу ґрунтовку;

  • для труб - епоксидний грунт.