В останні роки в Україну прийшла тенденція енергоефективності. Але експерти відзначають, що для того, щоб теплоізоляція зберегла свою надійність і довговічність, не варто забувати про монтаж пароізоляції. Саме недорога плівка для пароізоляції допоможе поліпшити комфорт проживання у власному будинку.

Навіщо потрібна пароізоляція

Від перепаду температур в теплій хаті і на вулиці, часто може утворюватися пар, який згодом тисне на всі навколишні конструкції. Влітку, в кінці весни та на початку осені пар без зусиль проходить через утеплювач і випаровується завдяки вентиляційним зазорам. Але ось в морози пар залишається в теплоізоляції і потім конденсується. Конденсат псує теплоізоляцію, стікає по стінах, викликає грибок і ще безліч незручностей. Саме тому при монтажі не можна забувати і про пароізоляцію.

Дах завжди потрібно ізолювати від пара, а якщо горище не опалюється - то і горищне перекриття.

Що підходить для пароізоляції

Пароізоляція існує в багатьох проявах для всіх потреб та на всі фінансові можливості. Це може бути і звичайний пергамент або поліетилен (вони дешеві, але недовговічні). Надійніше, довговічніше і практичніше - спеціальна плівка для пароізоляції. Ще один варіант пароізоляції є фольгована мембрана. Такий матеріал найчастіше використовують для утеплення лазень і саун. Зазвичай це утеплювач з прошарком з фольги. За своєю суттю це два в одному.

Схема монтажу пароізоляції

Наведемо як приклад горищне перекриття. Схема установки пароізоляції тут буде виглядати наступним чином:

  1. обшивка стелі останнього поверху;

  2. пароізоляція;

  3. утеплювач, укладений між лагами;

  4. дощата підлога горища.

Важливо відзначити, що з пароізоляцією потрібно працювати акуратно. Якщо порушити цілісність покриття, наприклад цвяхом, то захист конструкції від вологи може істотно знизиться.