Гіпсокартон є дуже популярним матеріалом. З нього можна зробити практично будь-яку конструкцію. Головне знати, як правильно її змонтувати.

Способи монтажу гіпсокартону

Гіпсокартонні аркуші кріпляться на стіну двома основними способами: на каркасі і без каркаса.

Головне, що потрібно врахувати - всі роботи потрібно провести до установки конструкції: електропроводка, опалення, каналізація та інше. Однак укладання підлогового покриття проводиться після монтажу гіпсокартону. Також є одна вимога до приміщення - вологість повітря повинна бути в нормі, а температура не нижче, ніж 15 градусів за Цельсієм.

Безкаркасне кріплення гіпсокартону

Даний метод може застосовуватися тільки на стінах до 10 метрів, а при монтажі обов'язково використовується спеціальний клей. Його можна реалізувати двома способами (все залежить від стану поверхні):

  1. Якщо у вас рівні стіни із залізобетонних панелей, то за допомогою зубчастого шпателя ми наносимо гіпсовий клей на аркуші гіпсокартону поздовжніми лініями по периметру. У разі, якщо на стінах є маленькі нерівності (до 2 см), то клейовий склад наноситься по довжині аркуша з відрізками в 25 сантиметрів;

  2. Якщо нерівності на поверхні перевищують 2 сантиметри, то беремося за інший спосіб. Гіпсокартон ріжемо смугами і приклеюємо так, щоб між двох крайніх смуг міг поміститися цілий аркуш. Для того, щоб смужки знаходилися в одній площині використовуємо маячки. Тепер встановлюємо самі панелі і притискаємо їх до смуг. Щоб було легше закладати шви, потрібно залишити в них зазор в 0,7 сантиметрів;

  3. Нерівні стіни необхідно для початку заґрунтувати і монтувати на них в шаховому порядку смуги до 10 сантиметрів в довжину. Щоб все було рівно, потрібно застосувати Т-образні маяки. Після затвердіння розчину потрібно знову нанести клей на смужки і притиснути до них аркуш. Щоб сформувати кути, потрібно використовувати шпаклівку і куточки з алюмінію;

Каркасне кріплення

Його зазвичай використовують на нерівних стінах. Насамперед потрібно змонтувати каркас з металопрофілю, враховуючи висоту конструкції і кількість аркушів гіпсокартону. Якщо стіна більше, ніж 10 метрів, то потрібно передбачити компенсаційні зазори для запобігання деформації панелей при коливанні показників температури і вологості.

Також каркасне кріплення дозволяє встановити між стіною і конструкцією утеплювач. Для цього краще обробити стіну антисептиком і зробити пароізоляцію.

Аркуші гіпсокартону встановлюються вертикально. Краї аркушів потрібно обтісувати, щоб спростити шпаклювання стику. Самі панелі кріпляться до профілю на саморізи з кроком в 25 сантиметрів.

Також можна провести монтаж рейкового кріплення з дерев'яною решіткою. Для цього зазвичай використовують рейки з сосни, ялини або листяних. Їх перетин має бути 40х15. Самі панелі кріплять на саморізи або дюбеля. Рейки найчастіше монтують горизонтально, обробляють антисептиком (як і стіну), для уникнення утворення грибка і цвілі.