Зараз все частіше українці обирають житло з маленькою площею. Це може бути гостинка, яка дісталася від бабусі у спадок, а може бути і новобудова за принципом "смарт-квартира". Всі меблі можуть бути дуже функціональними, місця за фактом досить, але візуально постійно на вас щось давить. Що ж робити?

Багато пересічних людей припускаються помилок в декорації інтер'єру невеликих приміщень. Тому ми вирішили розглянути найпоширеніші помилки в цій справі.

Які помилки роблять приміщення візуально менше

Занадто велика шафа

Здавалося б, містка функціональна шафа - це найкращий вихід. Щоб заховати якомога більше речей в одне місце. Особливо добре для цього підходить незвичайна раритетна шафа, або все той же старий бабусин шкаф. Але такі речі дуже притягують до себе увагу, переважають в інтер'єрі. Таким чином він з'їдає вільний простір навколо себе. Ще однією великою помилкою в дизайні невеликих кімнат є масивні дивани та крісла, великі комоди і туалетні столики з яскравими рамами для дзеркал.

Якщо ви хочете функціональну квартиру - вибирайте сучасні меблі, де мало не кожна поличка може трансформуватися, забиратися або пересуватися, та й на вигляд сучасні меблі не виглядають громіздкими. Не варто перенасичувати своє житло предметами інтер'єру.

Наляписто малюнки й вигадливі кольори

Найпопулярніший вид обробки стін - це шпалери. Найчастіше господарям житла хочеться самовиражатися через інтер'єр і вибрати незвичайні малюнки і кольори. Часто це грає проти простору. Наприклад, великі візерунки дуже негативно позначаються на сприйнятті габаритів кімнати - вони її сильно зменшують в ваших очах. Якщо ж вибрати дрібний орнамент - це ускладнює зорове сприйняття меблів і елементів декору.

Хорошим вибором стануть світлі базові шпалери або шпалери з простими геометричними формами або середніми за розміром малюнками.

Громіздкі набори меблів

Яскравий великий вишневий пуф з незвичайним вишневим журнальним столиком, масивний смарагдовий диван в комплекті з двома кріслами... Це пережиток радянських часів, коли через дефіцит люди просто загрібали комплекти меблів, щоб разом заповнити всю квартиру.

Вибирайте невеликі елементи. Легкий диван легше пересунути. Це є великим плюсом для тих, хто любить робити часті перестановки в квартирі, та й візуально виглядає набагато вдаліше.

Відкриті полиці і стелажі

Деякі вибирають полки без дверей, щоб наповнити осередки декоративними елементами. Тут є велике АЛЕ. Незабаром кожен піддається спокусі і захаращує простір різноманітної дрібницею.

А для того, щоб всі елементи нового ремонту довго прослужили, необхідно вибирати якісні будматеріали.