За допомогою колірних рішень можна не тільки створити гармонійний інтер'єр та екстер'єр, а й показати свою індивідуальність і виразити всю суть дизайнерської ідеї. Працювати з кольором не так просто. Для цього потрібно продумувати всі деталі, тому багато хто не наважується на експерименти і створюють спокійні світлі квартири. Але якщо душа жадає кольору, то варто спробувати.

Принцип роботи з кольором

Для того, щоб інтер'єр виглядав стильно і гармонійно, потрібно правильно поєднувати елементи і наповнювати своє житло яскравими акцентами. У цій справі важливо не забувати про правила поміркованості і не перевантажувати приміщення. Як це зробити? Потрібно вибирати невеликі деталі яскравих кольорів. Кислотно-зелені шпалери можна замінити на яскраві елементи декору екстремальних кольорів типу фуксії, електро або яскраво-помаранчевого. Спокійний інтер'єр з сірим диваном можна розбавити лимонним пледом або рожевими подушками. Підвіконня ж варто прикрасити парочкою яскравих горщиків.

Вибирайте натуральні кольори

Різноманітні яскраві кольори можуть бути модними, але радувати вас вони будуть швидше за все недовго, адже очі від такого втомлюються. Саме тому всілякі елементи кислотних кольорів швидко набридають. Експерти рекомендують прислухатися до природи - згадайте які кольори присутні на літній клумбі або як на сонці виглядає осінній сад. Саме природні відтінки будуть найкраще виглядати в інтер'єрі.

Навіть білий може бути яскравим

Білий колір може бути навіть основою всього інтер'єру. Деякі любителі "чистоти" вибирають для себе тотал вайт, але не обов'язково перетворювати кімнату в космічний корабель. Білий ще може використовуватися в скандинавському стилі, також додавши в нього яскравих кольорів і незвичайних відтінків, можна створити дуже стильний інтер'єр.

Не соромтеся питати поради у гуру кольору

І ми не про супер крутих дизайнерів. У вас є улюблений художник? Відмінно. Виділіть для себе його улюблені поєднання кольорів і використовуйте їх у тебе в інтер'єрі. Або ж робіть подібні колірні акценти.

Також є цілі наукові статті та роботи в цій галузі. Так, наприклад, Ле Корбюзьє сформував "Архітектурну поліхромію" - систему кольорів, які найбільше приємні оку людини і добре поєднуються між собою.

А головне в цьому всьому вибір оптимальної фарби