Кількість
|
Вартість
|
||
|
Купити дорогу і стильну керамічну плитку для ванної кімнати або для підлогового покриття в коридор - це лише частина успіху в конкретному "ремонтному питанні". Якщо Ви хочете, щоб ця плитка демонструвала виключно "зразкову поведінку" під час її експлуатації (не відвалюється і не здувалися), то не менше пильну увагу потрібно приділити вибору якісного клею для керамічної плитки.
Яким повинен бути клей для плитки?
Міцний і надійний клеїть володіє певним набором властивостей, на які при виборі товару слід звернути пильну увагу. Якщо ж матеріал не буде відповідати всім важливим вимогам, то не факт, що покладена плитка протримається на стіні довго і "непошкоджене".
Купуючи клей для плитки, не ігноруйте такі важливі властивості:
- Пластичність. Це властивість має мати середній показник, тобто не "зашкалювати", але і не бути, так би мовити, в дефіциті. Показник пластичності повинен бути стабільним і не міняти свого значення, незважаючи на те, який консистенції у Вас вийшов клеїть (густий або рідкий). Врахуйте, якщо клей на виході буде досить рідким і буде занадто розтікатися, то шанси зробити оптимальний шар у Вас істотно скоротяться.
- Відмінна адгезія. Йдеться про хорошу сцепляемости матеріалу, завдяки якій йому під силу буде утримати плитку практично будь-якої ваги. Чудово, якщо до даної характеристиці також додається швидкість прилипання до основи.
- Хороше розтікання. Дана властивість має також важливе значення з огляду на те, що в процесі нанесення клею він повинен розтікатися і заповнювати собою всі порожнечі. В іншому випадку керамічна плитка може в майбутньому відпасти від поверхні або тріснути і навіть розбитися, якщо на неї впаде щось важке.
Різновиди клею для плитки за складом
Залежно від компонентів, клеї для керамічної плитки бувають:
- вироблені на основі цементу. До їх складу входить не тільки цемент, але ще і пісок і незначна кількість полімерних компонентів. Цей вид клею відрізняється демократичною ціною і користується непоганою популярністю серед споживачів. Даний матеріал також характеризується хорошою водостійкістю і пластичністю, а також гіпоалергенність. Такий клей поставляється у вигляді сухої суміші, яку розбавляють водою, поки не утвориться грузла суміш.
- дисперсійні. Відрізняється високими адгезивними характеристиками, тому даний клеїть прекрасно підходить для фіксації керамічної плитки на якийсь нетиповий матеріал типу металу, дерев'яного або пластикового підстави, гіпсокартон. Дисперсійний клей також використовується при кріпленні плитки на слизькі поверхні і вертикальні підстави. Цікаво, що в таких випадках стіни навіть не гарантують і не шліфують. Даний будівельний матеріал продають в готовому вигляді для подальшого використання.
- епоксидні. Склад цієї суміші, що клеїть відрізняється многокомпонентностью. У комплекті з ним продається спеціальний каталізатор, розфасований в окрему ємність. Його потрібно вводити в епоксіодний клей безпосередньо перед стартом робіт. Даний матеріал "диктує" досить складні умови роботи. Наприклад, якщо якась його частина випадково потрапить на обробні матеріали, то його потрібно відразу ж прибрати, щоб він не встиг застигнути (в такому випадку його вже практично нереально буде видалити). Тому якщо у Вас є привід сумніватися в своїх будівельних можливості, то краще довірити цю справу професіоналам.
Епоксидний клей - це своєрідна "палочка-виручалочка" для робіт на відкритому повітрі або в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Цей вид клею також відрізняється тим, що він не схильний до дії розчинників і лугів.
Рідкі цвяхи. Даний продукт вийшов на ринок не так давно. Зазвичай в його склад додають полімери і синтетичний каучук. Ті рідкі цвяхи, які виготовляють на основі неопрену, характеризуються дуже хорошою міцністю, однак мають різкий неприємний запах і навіть вважаються токсичним продуктом.
Є і нешкідливий аналог рідких цвяхів - ті, які виготовлені на водній основі. Вони не мають необхідної вологостійкості, тому їх не використовують при роботах в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, ванні кімнати), хіба що в тих випадках, коли потрібно приклеїти декількох невеликих плиточок або фрагментів мозаїки.
Міжнародна класифікація
Клей для плитки, відповідно до міжнародної класифікації, буває таких типів:
- Універсальний клей. Його назва говорить про те, що це один з найбільш широко використовуваних видів клею для плитки. Він чудово підходить для роботи як всередині, так і зовні будівлі. Однак універсальний клей цілком стандартний, тому не підійде для роботи в ванній кімнаті, душовій або на кухні. Крім того, даний матеріал не варто використовувати для приклеювання плитки, чиї параметри перевищують 30х30 сантиметрів.
- Клей для внутрішніх робіт. Самий бюджетний варіант. Його склад "не зловживає" хімічними добавками, при цьому він добре справляється з приклеюванням кахлю до цегляної або бетонної стіни всередині будівлі. Підходить для роботи в побутових приміщеннях з нормальним температурним і вологим режимом.
- Вологовідштовхувальний клей. В даний клей додають спеціальний модифікатор, який забезпечує його необхідною гидрофобностью. Цей склад був спеціально розроблений для укладання керамічної плитки у ванній, душовій або на кухні. Він необхідний для всіх типів приміщень з підвищеною вологістю. З цим матеріалом також працюють в лазні, сауні, при облицюванні кахлем басейну або фонтану. Логічно, що ціна вологовідштовхувальним клею на порядок вища за вартість стандартного або універсального засобу.
- Клей для плитки для підлоги. Головна його відмінність від інших різновидів полягає в наявності великої кількості пластифікатора. Завдяки такому складу дана суміш в процесі укладання керамічної плитки легко заповнює всі порожнечі. Для стін і інших вертикальних підстав цей варіант не підходить, так як плитка може "попливти".
- Клей підвищеної фіксації. Даний матеріал дуже міцний і має чудову адгезію. Завдяки цьому клей витримує величезні навантаження на розтягнення. Також його можна використовувати при високому температурному режимі і суттєвих динамічних впливах. Крім того, з його допомогою плитка чудово кріпиться на стару стіну або підлогу (в тому числі і на пофарбовану або інше облицювання). Клей підвищеної фіксації підходить ще для фіксації плитки великих розмірів або каменю. Спеціалізовані склади. Це різні вузькоспеціалізовані клеючі суміші з унікальним складом. Наприклад, до цієї групи належить термостійкий клей для плитки, який застосовується для фіксації матеріалу на каміни або грубки. Також у продажу Ви знайдете спеціальні склеювальні суміші білого кольору, які створювалися для укладання не тільки напівпрозорої плитки, але і мозаїки або мармуру. А ще на прилавках строймагазинів Ви виявите морозостійкий клей для керамічної плитки, який беруть для укладання матеріалів на балконі, веранді, ганку та ін.
На що звернути увагу, вибираючи клей для плитки
Щоб купити "правильний" клей для плитки, якістю якого Ви в результаті залишитеся задоволені, потрібно враховувати деякі три основних аспекти:
Локація укладання та умови використання плитки
Мається на увазі тип приміщення, в якому Ви плануєте покласти керамічну плитку. Якщо мова йде про спальні, вітальні або дитячої кімнатах і навіть кухні, то підійде як універсальний склад, що клеїть, так і клей для внутрішніх робіт. При ремонтних роботах в ванною або душовою знадобиться засіб з більш "серйозним" складом - з хорошими гідрофобними характеристиками. Непоганим альтернативним варіантом вважається застосування універсального клею для плитки в парі зі спеціальною затіркою для швів. Крім того, в певних випадках відповідними будуть тільки певні види цього матеріалу. Так, при укладанні плитки в басейні знадобиться виключно водовідштовхувальна суміш, а на ганку - морозостійка.
Величина плитки
Якщо Ви укладаєте керамічну плитку на підлогу, то побоюватися за відповідний розмір матеріалу немає необхідності, так як на підлогу можна класти плитку будь-якого розміру. Цілком достатнім для цих цілей буде використання універсального клею, який нормально утримає плитку навіть самого великого формату. Інша працювати зі стінами та іншими вертикальними поверхнями. Тут тип клею підбирається в залежності від розмірів керамічної плитки: чим вона габаритні, тим сильніше і міцніше потрібен клеїть.
Характеристики поверхні
Ще одним важливим критерієм є те, яка саме поверхню буде облицьовуватися плиткою. Адже цегла, бетон або гіпсокартон мають абсолютно різні властивості, які і визначають вибір необхідного матеріалу. Кожен з цих типів поверхні має різну адгезію і показник поглинання суміші. Наприклад, суху цементну суміш не використовують для укладання плитки на підлогу з OSB. Загалом, все поверхні діляться на два типи: прості і складні. До першої категорії відносяться бетон і цегла, пористий бетон, стяжки з цементу і піску. До групи складних підстав входять металеві, скляні, гіпсокартонні і пластикові поверхні, а також підстави, вже облицьовані плиткою. Тут потрібно знати, що прості і складні стіни "потребують" в різній адгезії клею. Для простих досить, щоб цей показник становив ~ 0,2-0,5 МПа, для складних потрібен вже більший коефіцієнт - 1 МПа.
Купити клей для плитки в Києві ви можете в інтернет магазині Аквілон. Самовивезення ви можете здійснити з Вишневого і Києва. Кур'єром ми доставляємо по київській області, в тому чиле Буча, Ірпінь, Білогородка, Чабани, Борщагівка, Вишгород і Вишневе. Низька ціна та висока якість вас порадує. Перед покупкою клею для плитки почитайте відгуки про нього на нашому інтернет сайті будівельних матеріалів.