Зима близько. Її боялися персонажі знаменитого серіалу "Гра престолів", а в реальності її бояться ті, хто ще не утеплив власні оселі. Величезні рахунки за обігрівачі та кондиціонери лякають власників холодних кутових і не тільки кутових квартир.

Перевіреним рішенням вищезгаданих проблем стало використання базальтової вати.

Де використовують базальтову вату

Утеплення базальтовою ватою проводиться активно, тому використовують її для утеплення практично всіх поверхонь та елементів:

  • покрівлі (як плоскої, так і скатної);
  • фасаду;
  • підлоги.

Вибір даного матеріалу широкий. Деякі виробники виготовляють тільки універсальні варіанти, в той час як деякі чітко розділяють її для конкретного виду робіт.

Варіанти застосування базальтової вати на різних поверхнях

Утеплення фасаду

Даний вид робіт вимагає більш твердого матеріалу для того, щоб майбутню стіну можна було обробити, слідуючи власному дизайнерському смаку. Найбільш популярний вид утеплення - невентильований. Така вата повинна бути більш твердою, ніж для інших поверхонь, щоб не просідати під власною вагою. Щільність також необхідно підбирати більш високу, бо такий утеплювач повинен витримувати ще й шар штукатурки.

Якщо ж ви працюєте над облаштуванням вентильованого фасаду, то бажано робити упор ще й на такій властивості, як видуваємість волокон.

При поклейці клінкерної плитки або цегли варто звернути увагу на міцність відриву волокон, а спорудження каркасного будинку вимагає щільності 31-38 кг / куб.м

Окремо потрібно відзначити шарувату кладку. Тут вата укладається між шарами цегли (необхідна щільність 50 кг / куб.м.). Надмірно м'яка тут дасть усадку і сповзе вниз.

Утеплення покрівлі та підлоги

Скатна покрівля

Для утеплення горища (або скатної покрівлі - хто як називає) бажано використовувати м'яку, або рулонну вату. Вона не тільки не сяде з часом, але і власною вагою не чинитиме негативного впливу.

Утеплення пласкої покрівлі та підлоги

Фактор щільності базальтової вати має місце бути, коли мова йде про вибір утеплювача для фасаду або скатної покрівлі. В інших випадках варто спиратися на загальні показники.

Загальні вимоги до базальтової вати

  • низький коефіцієнт теплопровідності (0,039 (Вт / м · С) при щільності 26 (кг / куб.м));
  • невелика товщина утеплювача;
  • велика довжина волокна;
  • невелика кількість сполучного матеріалу.