Для збільшення терміну експлуатації системи теплоізоляції важливо дотримуватися правил укладання утеплювача. Для цього слід використовувати клей на полімерно-цементній основі і кріплення з широкою голівкою - термодюбель.

Ціна термодюбель залежить від матеріалу, з якого виготовлено стрижень. Наприклад, можна дешево купити пластиковий термодюбель, а металевий обійдеться трохи дорожче.

Що таке термодюбель?

Спеціальне кріплення для механічної фіксації мінвати чи пінопласту до стіни називається термодюбель.

У народі побутують назви: парасолька, грибок, парашут.

Термодюбель отримав такі “прізвиська” через нестандартний зовнішній вигляд. Фіксатор специфічної форми було розроблено спеціально для використання в галузі утеплення.

Відмітна особливість термодюбеля - плоский круглий капелюшок значного діаметру, що попереджає продавлювання утеплювача і знижує ризик появи “містків холоду”.

Термодюбель підбирають за розміром, виходячи з товщини утеплювача. Довжина кріплення повинна бути на 5 - 10 см більше ширини плити мінеральної вати або пінопласту.

Дюбель-зонт переймає тиск ваги вертикально розташованого утеплювача. Попереджає сповзання і рівномірно притискає теплоізоляцію до стіни. При цьому, основну монтажну функцію в системі утеплення виконує клейовий шар.

Різновиди термодюбеля та його особливості

Стандартний діаметр дюбеля – 10мм. Довжина дюбеля варіюється від 7 до 20см.

Це дає можливість вибрати найбільш органічний варіант до певного типу теплоізоляції.

Приблизна витрата дюбелів - 5 штук на 1 квадратний метр. Але в разі утеплення фасаду витрати можуть бути вище.

Різновиди:

Дюбелі зі сталевим оцинкованим цвяхом. Застосовуються для монтажу плит з кам'яної вати і скловати.

Дюбелі зі стрижнем з металу і пластикової головкою оберігають поверхню від виникнення слідів іржі. Тим самим сприяють тривалому збереженню ефектного зовнішнього вигляду фасаду.

Дюбелі з пластиковим цвяхом годяться для кріплення пінопласту, екструдованого пінополістиролу і інших легких ізоляційних матеріалів. В Україні широко користуються популярністю завдяки виграшній ціні.

Застосовується в якості додаткового кріплення для утеплювача, посадженого на клей. Отвори під дюбель прорізають перфоратором або дрилем після висихання клейового розчину. Досить 5-6 точок під кріплення: 2 - в середині і 4 - по периметру, з відступом від краю. Глибина свердління в стіну повинна становити понад 40% довжини дюбеля.

Також можна купити окремо поліпропіленові головки зі спеціальним отвором під шуруп. Подібного роду манжети рекомендуються для кріплення термоізоляції переважно до дерев'яних поверхонь.

Універсальність форми, дозволяє встановлювати термодюбель для утеплювача (товщиною навіть більше 10 см), без особливих зусиль.

Дюбель фіксується в стіні з цегляної кладки, пінобетону, газобетону та ін.).

 

Купити термодюбель оптом і в роздріб ви завжди можете в нашому інтернет-магазині. У нас представлені термодюбелі від провідних виробників.

У вас є можливість підібрати кріплення, яке відповідає бажаним характеристикам (розмір, колір, матеріал виготовлення).

Також рекомендуємо звернути увагу на звичайні дюбелі для будівництва.